piatok 22. februára 2013
utorok 19. februára 2013
Skúsenosti čitateľov: Z bankových účtov nám zmizli stovky eur!
Mnohým Slovákom mizli z účtov peniaze, hoci kartu nepustili z ruky
Autor:
shutterstock
Klientom slovenských bánk niekto vyberá z účtov vysoké sumy! Stopy vedú hlavne do Mexika.
Do redakcie Nového Času sa ozvali zúfalí čitatelia, ktorým zmizli z účtov tisíce eur. Situácia, ktorá môže výrazne ovplyvniť viacero rodinných rozpočtov najviac zasiahla klientov Tatra banky. Na neželaný výber úspor sa sťažovalo až 45 ľudí. V ohrození sa však cítia aj užívatelia služieb VÚB, ČSOB, Slovenskej sporiteľne či OTP banky. Klientom zmizli peniaze cez zahraničné bankomaty najmä v Mexiku, Peru, ale aj v Austrálii či Moskve.
Čitatetelia: Peniaze z účtov mizli postupne!"Dnes ma kontaktoval zamestnanec Prima banky, v ktorej mám účet. Niekto sa pokúšal vybrať peniaze v Mexiku. Okamžite mi zablokovali kartu. Našťastie som na účte nemala žiadne peniaze, takže mi nič vybrať nemohli. Keby sa to stalo o pár hodín skôr, prišla by som o 240 eur."
Čitateľka, Košice
"Som klientkou UniCredit Bank a v noci zo soboty na nedeľu (zo 16. na 17.2) mi banka zablokovala platobnú kartu, následne som volala na call centrum, kde mi oznámili, že niekto vybral z môjho účtu peniaze, a to z bankomatu v Mexiku. Išlo o 64 eur. Podľa zamestnca banky som ešte mala šťastie, lebo mnohým klientom vybielili celé účty. Po vyplneni reklamácie mi peniaze vrátia."
Miriam, Košice
"V novembri minulého roku mi z účtu v Slovenskej sporiteľni asi 87 eur. Počas toho dňa bolo takých pokusov päť, no vyšiel iba jeden. Našťastie som v ten deň platil účty, takže mi tam viac peňazí neostalo. Podal som aj trestné oznámenie. Banka mi zablokovala kartu a vydala novú. Na vyriešenie reklamácie však budem čakať od 30 do 180 dní."
Miro
"Zmizlo mi z účtu asi 263 eur. Vyzeralo to, ako keby som kartou platila v Moskve. Okamžite v ten deň som išla do banky, podala reklamáciu a mesiac čakala na to, kým mi peniaze vrátia, čo sa chvalabohu stalo. Banka v Moskve sa odmietla k záležitosti vyjadriť."
Daniela
Podivné transakcie boli realizované v zahraničí.Autor: Archív
"7. februára mi neoprávnene odišlo z účtu 35,99 eur. Hneď som to riešil s Tatrabankou. Zablokovali kartu a povedali mi, že sa to bude riešiť. Banka v takých prípadoch zvykne sumu vrátiť."
Ondrej
"Ešte v júli mi niekto vybral z účtu necelých 100 eur, pekne po častiach. SMSky mi prišli tri, jedna za druhou v časovom intervale menej ako jedna minúta. Hneď som zistila, že o čo asi ide, zavolala som do banky. Utekala som do najbližšej pobočky Slovenskej sporiteľne, kde mi zablokovali účet, spísali sme zápisnicu. Za vydanie novej karty som však musela zaplatiť desať eur. Kým mi peniaze vrátili, trvalo to štyri mesiace."
Klaudia
"Kolegynke zmizli peniaze z karty. Účet má v Slovenskej sporiteľni. Jej kartou platili v Dominikánskej republike. Banka jej kartu zablokovala, no aj tak jej zmizlo 500 eur."
Zuzana
"23. januára 2013 asi polhodinu pred polnocou mi bolo z účtu vybraných 665 eur v päťminútových časových intervaloch. Ráno o šiestej som si našiel šesť sms o výbere peňazí v Lime v Peru. Hneď som zavolal do OTP banky, aby som kartu nechal zablokovať. Banka o tejto skutočnosti vedela a kartu zablokovala. Podal som reklamáciu a povedali mi, že záležitosť vybavia v polročnej lehote. Zdá sa mi že šesť mesiacov je príliš dlho."
Peniaze mizli z účtov postupne. V niektorých prípadoch sa bankám podarilo transakciu ihneď stopnúť.Autor: anc
Roman, Trnava
"Vlani v septembri mi odišlo z účtu 300 eur. Boli to tri platby behom dvoch minút a štvrá krátko na to. Platili v Cambridgi kartou, ktorú som mal v peňaženke. Naša sporiteľňa nebola veľmi akčná, napriek tomu, že platby odišli z účtu až na tretí deň, nedokázali to stopnúť. Podal som reklamáciu a čakám. Na vyriešenie prípadu majú 150 dní. Pred týždňom sa skončila 150-dňová lehota, no banka zatiaľ mlčí."
Atila
"Podobný prípad sa mi stal v nedeľu. Kartu som neposledy použila v decembri 2012 a odvtedy ju mám v peňaženke. Išlo o tri transakcie v priebehu jednej minúty. Sumy boli do troch eur. Pôvodný kurz bol USD."
Kristína
© Riengier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.
pondelok 18. februára 2013
V čom je iOS lepší ako Android
Minulý týždeň sme sa v seriáli Téma týždňa venovali operačnému systému Android a jeho výhodám oproti “konkurenčnej” platforme iOS od spoločnosti Apple. Túto tematiku sa snažíme písať objektívne, Android určite nie je 100-percentný systéme a vieme poukázať aj výhody iných systémov. V dnešnej časti sa preto pozrieme na výhody, ktoré prináša systém iOS oproti nášmu obľúbenému Androidu. Opäť chceme upozorniť, že článok má informatívny charakter a pri výbere nového smartfónu má každý právo vybrať si to, čo mu najviac vyhovuje.
1. Aktualizácie systému
Zhodli sme sa, že najväčšou výhodou mobilného operačného systému iOS sú aktualizácie. Ak sa pozrieme na situáciu s vydaním najnovšej verzie iOS 6, za prvý deň si novú aktualizáciu stiahlo 15 % všetkých zariadení a do mesiaca sa toto číslo vyšplhalo až na 60 %. V dobe tvorby štatistiky bolo na trhu viac než 400 miliónov zariadení so systémom iOS. Dôvod prečo používatelia aktualizujú rýchlejším tempom je veľmi jednoduchý. Apple si vytvára vlastný softvér pre vlastné zariadenia a každá nová verzia má podporu pre všetky modely, s výnimkou už niekoľko rokov starého iPhone 3G a pôvodného iPhone.
Naopak Google, okrem zariadení z vlastnej produkcie, ponecháva kontrolu nad aktualizáciami výrobcom a mobilným operátorom. Výsledkom toho je, že používatelia starších zariadení čakajú dlhé mesiace, kým budú môcť nahrať do svojich smartfónov a tabletov novú verziu Androidu. Podľa ďalších štatistík z januára tohto roka, sa počas 14 denného sledovania obchodu Google Play zistilo, že až 46 % pripojených zariadení používalo už pomerne zastaraný Android 2.3 Ginderbread.
2. Fragmentácia zariadení
V minulom vydaní sme ako výhodu uviedli, že používateľ Androidu má možnosť výberu viacerých zariadení. Toto je rozhodne dobrá vlastnosť, no za sebou zanecháva aj veľký problém v podobe fragmentácie. Existuje veľa Androidov s rôznou veľkosťou rozlíšenia displej a rôznym hardvérom či softvérom v podobe upravených ROM-iek. V tomto prípade majú developeri aplikácií veľmi náročnú úlohu. Ak by chcela spoločnosť zabezbečiť 100-percentnú podporu svojej hry alebo aplikácie, potrebovala by tisícky testovacích zariadení a potom otestovať nový softvér na takmer všetkých verziách systému Android.
Android fragmentácia je vážny problém a vo veľkej miere ovplyvňuje vývojárov aplikácií. Môže sa stať, že hoci používatelia nových zariadení budú spokojní, objaví sa množstvo nespokojných zákazníkov, ktorí budú vysielať negatívne hodnotenia pre problémy s kompatibilitou hardvéru.
Najlepším príkladom je štúdia spoločnosti Opensignal. Po dobu 6 mesiacov sledovali zariadenia používateľov, ktorí si stiahli ich softvér. Zo 61389 zúčastnených bolo až 1363 odlišných zariadení, ktoré sú zobrazené na grafe nižšie. Výsledok síce nie je ani zďaleka presný, pretože sledovali premennú android.build.MODEL, ktorú niektoré upravené romky prepisujú, no dáva výborný pohľad na fragmentáciu softvéru, ale aj hardvéru. Medzi najzaujímavejšie zariadenia patrí napr. Concorde Tab (maďarský 10.1 palcový tablet) alebo španielský Energy Tablet i724.
3. Bezpečnosť
Bezpečnosť mobilných zariadení je veľmi rozsiahla a náročná téma. V posledných rokoch narástlo používanie smartfónov obrovskou mierou a v súčastnosti existuje viac než 1 miliarda aktívnych smartfónov, alebo jeden na kazdých sedem ľudí na planéte. Vzhľadom k takej popularite sa smartfóny stali hlavným cieľom pre hanebných hackerov a ich šírenie malwaru a kradnutiu osobných informácií.
Hlavným prostriedkom pre infekciu mobilných zariadení sú aplikácie tretích strán. Vždy keď sa objaví nejaká platená populárna aplikácia, na internete sa objaví množstvo kópií pre stiahnutie z torrentov a iných neoficiálnych zdrojov. Tieto bývajú napadnuté rôznou formou škodlivého kódu a pretože mnoho používateľov nemá záujem zaplatiť, hľadajú tieto alternatívy čím škodia sami sebe. Vzhľadom k tomuto, Apple vynakladá viac úsilia pri chránení svojich mobilných používateľov proti internetovým hrozbám. Naopak, vzhľadom k popularite Androidu a jeho rozsiahlosti, väčšina malwaru sa zameriava práve na jeho zariadenia. Podľa F-Secure je to až 75%.
Jedným z dôvodov prečo je iOS bezpečnejší je posadnutosť spoločnosti Apple v kontrole a obmedzovaní všetkých aplikácií v AppStore. Majitelia iOS zariadení môžu sťahovať aplikácie iba prostredníctvom AppStore (s výnimkou jailbreaku). Všetky nové aplikácie od vývojárov sú podrobené precíznej kontrole a vyžadujú schválenie od Apple. V kontraste, metóda Googlu pre distribúciu softvéru je viac otvorená s čím prichádzajú aj mnohé riziká.
4. Aplikácie
Obe platformy majú na svojom konte státisíce aplikácií. Apple tvrdí, že v AppStore sa ich nachádza už viac ako 800 000, pričom Google Play čoskoro túto hranicu pokorí a dokonca sa očakáva, že ako prvý prekročí 1 milión. Avšak čo naozaj ovláda predaj aplikácií je ich kvalita, v čom je iPhone a iPad jednotkou. Všetky zariadenia od Applu sú kompatibilné s jednotlivými aplikáciami a máte istotu, že vám pôjdu plynule a bezproblémovo. Samozrejme nájdu sa aj negatívne výnimky.
Jedným z dôvodov je fakt, že vývojári aplikácií získavajú na platforme iOS väčšie zisky ako na Androide. Štatistiky analytickej spoločnosti App Annie ukazujú, že App Store generuje až o 300 percent vyššie mesačné zisky než Google Play a to aj napriek jeho prevahe v počte aktívnych zariadení. Developeri tak majú väčšie finančné prostriedky na vývoj, čomu zodpovedá aj spomínaná kvalita samotných aplikácií. Ešte by sme radi spomenuli malú perličku. Spoločnosť Google údajne priznala, že ich hlavná aplikácia Maps pre iOS, je lepšia ako tá v Androide. Podobne by sa to dalo povedať o Gmail aplikácii na iOS, ktorej screenshoty môžete vidieť nižšie.
Záver
Porovnávať kvalitu oboch platforiem je veľmi subjektívne, najmä keď ide o tému Android vs. iOS. Názory ľudí sú zatemnené ich afinitou pre jeden smartfón alebo iný a odlišnosťou vo vernosti značke. Určite ste si všimli hlavne v rôznych diskusiách, že Apple a Android fanúšikovia budú po sebe “kričať”, že ich aplikácie sú lepšie, že ich systém je stabilnejší, bezpečnejší a podobne. Preto je dôležité brať v úvahu, že výber operačného systému záleží na osobných preferenciách každého používateľa. Obe strany ba mali spolu vychádzať a nie proti sebe bojovať!
ZPRÁVA VYDANÁ INSTITUTEM PRO MEDICÍNU POTVRZUJE NEBEZPEČNOST VAKCÍN
Už mnoho let se střetávají odborníci na přírodní léčbu s představiteli oficiální medicíny v otázkách nebezpečnosti vakcín, avšak poslední zpráva, kterou oficiálně vydal the Institute of Medicine (IOM) předkládá nový významný argument; odhaluje se v ní souvislost mezi aplikováním vakcín a jejich nepříznivými vedlejšími účinky. Tato zevrubná zpráva o bezpečnostních aspektech, kterou vydala organizace zaměřená na ověřování vedlejších účinků vakcín, obsahuje na svém konci zjištění, jež dosud odmítalo přiznat mnoho představitelů oficiální medicíny.
Konstatování, že „reálně existují souvislosti mezi určitými vakcínami a zdravotními komplikacemi“ je možné označit za převratné, neboť pochází od organizace, reprezentující klasickou medicínu (ačkoliv ani zdaleka neodhaluje všechna nebezpečí, spojená s vakcinacemi).
Jako příklad je možné uvést třeba populární vakcínu Gardasil, vyvinutou společností Merck. Tato byla v USA dána do souvislostí už se 49 úmrtími a s velkým počtem hospitalizací. Aby byly věci ještě horší, zákonodárci v Kalifornii odhlasovali zákon, který předepisuje povinnost tohoto očkování u mladých obyvatel tohoto státu - a to dokonce u obou pohlaví. Následně ale vyšlo najevo, že zákonodárci, kteří byli klíčoví pro odsouhlasení tohoto zákona, dostávali finanční pobídky od Mercku a měli přislíbeny miliónové částky, pokud tento zákon projde schválením.
Škodlivé vakcíny jsou stále prosazovány představiteli medicíny
I navzdory varováním IOM a prokázaným souvislostem s úmrtími, nás „experti na medicínu“ stále ujišťují, že vakcinace jsou prováděny pouze s „osvědčenými“ vakcínami. Mezi takové má patřit třeba i sezónní očkování proti chřipce, jež nyní bývá kombinováno s vakcínou proti prasečí chřipce (H1N1). A právě ta byla dána do souvislostí se smrtelným nervovým onemocněním - narkolepsií. A co je na tom ještě paradoxnějším, je skutečnost, že vakcína proti H1N1 vykazuje mnoho nebezpečných vedlejších účinků, a přitom byla vyvinuta k léčbě onemocnění, jež se nakonec ukázalo být méně nebezpečné, než běžná sezonní chřipka.
Když v roce 2009 zneužili výrobci vakcíny proti H1N1 falešného poplachu kolem pandemie, podařilo se jim na trhu realizovat svou masovou produkci. Lékárny a kliniky po celém světě využily příležitosti distribuovat tento lék v nebývalých objemech, a urychleně zřizovaly výdejny a očkovací centra. Milióny lidí tak obdrželi dávku vakcíny obsahující cca 25 mikrogramů thimerosalu, jenž v sobě obsahuje kolem 50% rtuti. Taková dávka však přesahuje více než 250x bezpečnou hranici pro obsah rtuti, kterou stanovuje EPA. To způsobilo, že se po celém světě začalo šířit onemocnění syndromem Guillain-Barre. Jde o smrtelné onemocnění nervů, související s vakcinací proti H1N1 - jak připustili vládní představitelé pro zdravotnictví o několik měsíců později.
Nyní už i představitelé klasické medicíny mluví o nebezpečích vakcín a opírají se přitom o obrovské množství výsledků vědeckého výzkumu. Neúčinné a přímo škodlivé vakcíny, jako jsou třeba ty proti sezónní chřipce bývají lidem vnucovány prostřednictvím nákladných marketingových kampaní a zkreslených tvrzení o prevenci proti chřipce. Nebezpečí, která nám hrozí od vakcín, jsou velmi reálná - a přitom máme k dispozici přírodní alternativy, jako jsou například vitamín D nebo dostatek pohybu. Tyto jsou mnohem bezpečnější a efektivnější metodou, jak se vyhnout nákaze.
Použité zdroje: ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE a ZDE
Zdroj: naturalnews.com, Překlad: zmok.webnode.cz
nedeľa 17. februára 2013
štvrtok 14. februára 2013
Sony Xperia Z Kernel Source Released Prior to Worldwide Device Launch
streda 13. februára 2013
BijouTerrier, projekt Kuka z Horkýže Slíže, má nový klip
Spevák skupiny Horkýže Slíže Kuko sa stal producentom a patrónom nového hudobného projektu s názvom BijouTerrier.
„Mal som v hlave nápady, ktoré sa nehodili pre Horkýže Slíže. Všetko vyriešil úspech singla Mám v p... na lehátku. S tímom zoskupeným okolo Heňa Vargu, tvorcu videoklipu k nemu, sme vymysleli námet na seriál, v ktorom by účinkovali postavy z klipu a vyšlo nám, že by v ňom mala účinkovať aj reálna kapela. A vznikol BijouTerrier,“ vysvetlil počiatočnú myšlienku.
Debutový album formácie sa volá Ladies&Gentlemen a na trhu sa objaví v priebehu tohto mesiaca. Na svete však už je prvý videoklip k singlu Prečo plačeš Vilém?.
"Refrén skladby je inšpirovaný legendou česko-slovenského rocku Vilémom Čokom. Som veľmi rád, že na moju SMS o účinkovaní v klipe zareagoval pozitívne. Nakrúcanie v Prahe bolo perfektné, napokon výsledok hovorí sám za seba,“ vyjadril sa Kuko.
Hudobná formácia BijouTerrier funguje v zložení: Alena „Pajta“ Pajtinková alias Zita Rigondeaux (spev), Ivan „Ajala“ Matejovič alias Vojtech Ujlaky (spev), Tomáš Lobb alias Gejza Pandou (gitara), Peter „Sanchez“ Saniga alias Valentín Rozsa (basová gitara) a Ivan „Iwiak“ Matejovič ml. alias Imrich Ujlaky (bicie). V januári pripravujú turné po Slovensku. Tlačovú agentúru SITA informovala PR manažérka Bijou Terrier Nikoleta Kováčová.
Zdroj
Autora konšpirácií o 11. septembri našli s prestrelenou hlavou: Aj obe jeho deti!
Autora konšpirácií o 11. septembri našli s prestrelenou hlavou: Aj obe jeho deti!
utorok 12. februára 2013
Natasha († 30) vypila 10 litrov koly denne: Prišla o zuby a napokon zomrela
Natasha († 30) vypila 10 litrov koly denne: Prišla o zuby a napokon zomrela
pondelok 11. februára 2013
Železo v tvarohu.
Neuveriteľné! V tvarohu sa povaľovala skrutka: Kupujeme röntgen, kajá sa výrobca
Autor: Michal Borovička/tip
nedeľa 10. februára 2013
sobota 9. februára 2013
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR - Aktuality - Smútočné oznámenie
Česť jeho pamiatke.
štvrtok 7. februára 2013
Pavel Dvorak a historia Bratislavy
Ako povedal Pavel Dvorak, historia sa sklada z pribehov a kazdy mame svoj vlastny pohlad na pravdu. Tak dnes som sa po praci vybral do TN na stretnutie s historiou a najznamejsim slovenskym historikom. Spojil som prijemne s uzitocnym. Cesta sa zacala pomerne zle a nervozne. Namiesto kludnej cesty som sa musel ponahlat na stanicu, kvoli detskej rozmarnosti zakaznika. Nevadi, do TN som dorazil zavcasu. Aj som si odlovil tri geokesky v Trencine. Ta stvrta bohuzial odolala. Nechal som si i dostatok casu na najdenie kniznice. Kto mal vediet, ze Verejna kniznica ma v Trencine az tri budovy. Takze na stretnutie do uplne natrieskanej zasadacky, ci spolocenskej miestnosti som dorazil az polhodinu po zaciatku. Pricom som nevedomky kruzil okolo miesta konania a presiel som okolo asi 3 az 5 krat. Az potom ma napadlo pozriet na tuto stranku - FB, a pozriet si adresu miesta konania. Tento mini vyletik do nasho historickeho mesta na Vahu sa jednoznacne oplatil. Teraz prispievam svojou troskou do historie. A kedze nielen slovom je clovek zivy, tak dobru chut k veceri. ;-)
nedeľa 3. februára 2013
piatok 1. februára 2013
Lovci mamutov
Prekvapuje ma ako vekmi rastie cena knihy. Za komancov 32 kcs, teraz 2€. Kazdopadne je to krasna kniha.