Včera 14.11.2012, keďže tento príspevok už píšem vo štvrtok nadránom, som sa rozhodol ísť odloviť si dlhšie vypočítanú a zameranú kešku (cache) neďaleko obce Turie v Žilinskom kraji i okrese. Zabudol som však, že takto v neskorú jeseň, alebo dá sa povedať už skorú zimu, sa príliš rýchlo stmieva. A tak som sa z polovici cesty za danou keškou Mikojan-Gurevic MiG-21 GC22ZFK musel vrátiť. Nakoľko už od polpiatej sa stmieva a stretnúť nejaké to zvieratko v lese sa mi nechcelo. Tak som šiel aspoň odloviť cache v Turí. No z troch na ktoré som sa zameral, sa mi podarilo už takmer potme podarilo odloviť len tú prvú Kaplnka pri Gasice studni GC3RAH5.
Na druhej v poradí sa mi už nedarilo, zdržal som sa až príliš dlho na tú tretiu už ani čas nezostal. Začínala mi byť zima. Aj sa ochladilo a fest. Asi si na geocaching už pribalím zimnú výbavu. Nejaké tie malé šikovné rukavičky.
Neviem, či zo zimy, ale v androidovom gps navigatore (Xperia Active): "...došla mi baterka". A naštartovanie zálohy Satia (U1i) dlho trvalo. Pri tomto zariadení sa musí zvoliť špeciálny postup:
1. Najprv som si ho musel zapnúť :-) . P.S: Pokiaľ máte toto zariadenie zapnuté, tento rok môžete ľudne vynechať.
2. Vymazať v servisnom menu telefonu, do ktorého sa dostanete zatláčaním tlačidiel z-eleného a č-erveného v nasledovnom poradí. zčzččzčz.
3. Spustiť Služby polohy v menu telefónu, a čakať a čakať a čakať, až pokým Vám nenájde polohu. Ak Vám niekoľko krát telefon zobrazí, že táto služba v uzavretých priestoroch nefunguje, a Vy mrznete vonku pod holým nebom, nedajte sa tým odradiť. Zvyčajne po 3 až 6 zobrazeniach Vás konečne tie satelity nájdu a zobrazia polohu :-)
4. Spustenie aplikácie na geocaching. Ja používam javovú aplikáciu Handy Geocaching v tomto symbian telefóne. Je to sila zvyku a je free.
No aj tak sa už nedarilo, bola tma, ani matematika už nešla. A ako som už spomínal bola riadna kosa. Tak som sa vrátil s jediným úlovkom späť. Však skúsim šťastie zajtra, teda už vlastne dnes ;-)
Držte mi palce. Vďaka zatúru. A happy geocaching.