nedeľa 30. decembra 2012
štvrtok 15. novembra 2012
Včerajší Geocaching.
Na druhej v poradí sa mi už nedarilo, zdržal som sa až príliš dlho na tú tretiu už ani čas nezostal. Začínala mi byť zima. Aj sa ochladilo a fest. Asi si na geocaching už pribalím zimnú výbavu. Nejaké tie malé šikovné rukavičky.
Neviem, či zo zimy, ale v androidovom gps navigatore (Xperia Active): "...došla mi baterka". A naštartovanie zálohy Satia (U1i) dlho trvalo. Pri tomto zariadení sa musí zvoliť špeciálny postup:
1. Najprv som si ho musel zapnúť :-) . P.S: Pokiaľ máte toto zariadenie zapnuté, tento rok môžete ľudne vynechať.
2. Vymazať v servisnom menu telefonu, do ktorého sa dostanete zatláčaním tlačidiel z-eleného a č-erveného v nasledovnom poradí. zčzččzčz.
3. Spustiť Služby polohy v menu telefónu, a čakať a čakať a čakať, až pokým Vám nenájde polohu. Ak Vám niekoľko krát telefon zobrazí, že táto služba v uzavretých priestoroch nefunguje, a Vy mrznete vonku pod holým nebom, nedajte sa tým odradiť. Zvyčajne po 3 až 6 zobrazeniach Vás konečne tie satelity nájdu a zobrazia polohu :-)
4. Spustenie aplikácie na geocaching. Ja používam javovú aplikáciu Handy Geocaching v tomto symbian telefóne. Je to sila zvyku a je free.
No aj tak sa už nedarilo, bola tma, ani matematika už nešla. A ako som už spomínal bola riadna kosa. Tak som sa vrátil s jediným úlovkom späť. Však skúsim šťastie zajtra, teda už vlastne dnes ;-)
Držte mi palce. Vďaka zatúru. A happy geocaching.
pondelok 12. novembra 2012
štvrtok 18. októbra 2012
streda 17. októbra 2012
Geocaching
#389 k tomuto sa neda povedat nic. Len, ach boze kolko krat som okolo nej presiel. Takze dnes najdena na prvy sup, hmat, kukuc. Ked som minule pochopil ako je kryta, vdaka Aduske za napovedu. Zas som sa trosku poducil, logbook je mierne vlhky. TFTC, NT roxetak
Vyslovene som v Bytci vystupil, zalogoval sa a nastupil na spiatocnu cestu do Ziliny :-)
sobota 13. októbra 2012
Cyrilo-Metodska put.
<p>Dnes som siel na put zameranu na nasich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda. Cesta zapocala rano o stvrt na devät, okolo desiatej sme prisli do Nitry. Nase kroky viedli do katedraly sv. Emerama, teda na nitriansky hrad. Tam som dnes kesky uz nehladal, ked som si vsetky tradicne kesky vyzbieral na hrade pre cca. dvomi mesiacmi a na mysterky, ci multiny nebol cas. Preto som kesky zacal hladat az na dalsom putnickom mieste, v Hronskom Benadiku. Jasan, ze mi neodolala keska hned pri klastore. Nakolko uz dlhsie nebola najdena, tak som v skrysi i upratal, vymietol som pavucinu, co si za tych par mesiacov natkal pavuk. Sladkou odmenou mi bola figurka smoulka "sprimare" ukryta v keske, ktoru som vymenil za wood geocoin. A doplnil tak svoju zbierku smoulov. Skusil som ist hladat i dalsie dve kesky v okoli, ale boli vysoko a tak som sa radsej vratil do Benadiku na pivo a kavicku. Tie dve zvysne kesky si necham nabuduce. Ked sa dostanem do Benadika. V Novej Bani, do ktorej sme putovali po omsi, som svoje geohladanie zapocal zase pri kostole, ale kesku nie a nie najst. Asi tam nie je alebo bola az prilis hlboko, aj tato mi ostane na neskor. Na chvilku som nakukol na prekrasnu vystavu urody v kostole. A vybral som sa na dalsie dve kesky v okoli. Jedna bola pri muzeu, ci starej radnici. Tak tato padla hned. A horsa este na poslednu. Tu pri parkovisku nasho putnickeho extremne vyhrievaneho busu. Snoril som tam ako ... a kesku nie a nie najst. Musela prist mamina a s jej entuziazmom keska nakoniec povolila, logbook bol naozaj extremne maly a mokry, tak som tam natlacil okrem neho i maly papierik s mojim logom. </p>
Dnesok, aj ked som nedosiahol vytuzenu 390-tku, bol uspesny. Zivot je otazkou priorit. Takze pred lovom kesiek v Hronskom Benadiku, som radsej zvolil povodny zamer tohto vyletu, teda pute a to bola sviatost oltarna v nadhernom chrame v klastore Benediktinov v Svätom Hronskom Benadiku.
streda 10. októbra 2012
Zaujimavy log, ktory mi neda nezdielat :-D
Opravdu hezká skrýš skoro na námestí.....pobavilo me, když jsem se snažila být " nenápadná" a sedela na lavicce na dosah od kešky, tak si ke me prisedla paní tmavšího vzezrení a pravila, že je tak slušná, že nechce krást a proto se radši "popýta", abych ji dala nejaké peníze. :o)) Po chvilce dohadování odešla zhrzene s 2,- kc ceskými a neco breptala. :o)) Dík za keš. :o)
štvrtok 4. októbra 2012
pondelok 1. októbra 2012
štvrtok 30. augusta 2012
streda 29. augusta 2012
P1i a opera
Geolov
Takže po úspešnom rozbehnutí a spustení telefónu som sa vybral na prvú kešku - Stratená ceruzka, skúsil som to len tak na blink bez výpočtu súradníc. Samozrejme sa nedarilo, súradnice ma doviedli do areálu školy ale bez vylúštenia umiestnenia geopokladu som nevedel kde presne mám hľadať. Tak som sa vybral na ďalšiu kešku, túto mysterku som mal už vyrátanú a zameranú. Samozrejme peši, keďže som mal zasa jeden z tích šťastnejších dní, kedy vždy prídem na zastávku asi minútu po odchode autobusu. Vyrazil som cestičkou cez Žilinský lesopark. Keška Hádanka ma doviedla na krásne miesto v Žiline, ale buď som mal hrubé prsty, alebo keška bola príliš hlboko, odloviť sa mi ju nepodarilo. Pri nahliadnutí do predchádzajúcich logov som zistil, že keška potrebuje zásah majiteľa a to výmenu logbooku. Takže po neúspechu som sa vybral na ďalšiu kešku Stara mama povedala - den ako kazdy prvy (april), ktorá naučila počítať vo viacerých jazykoch :-). Konečne som ju správne zameral a tak odlovená a nájdená. Ďakujem majiteľovi. Tak horsa na ďalšiu a to na rest, ktorý mi ostal spred dovolenky, kešku Police, aj táto našťastie neodolala :-).
A tak povzbudený úspechom som sa rozhodol svoje hľadanie a svoje hľadače zamerať na Bytču. Pri dlhom čakaní na spoje padlo niekoľko automatových nápojov, čo sa kávou menovať by mali? Po príchode do Bytče som zistil, že i keška Geo10: Sobášny palác je dostupná, no raňajšia smola pokračovala, blúdil som tam ako "blúdny holanďan" a nič. Totálna geoslepota. Skoro som tam rozobral všetky trisky zavlažovacieho systému, ku ktorým ma doviedol gps signál. Nakoniec som si povedal: "No nič, skúsiš šťastie nabudúce." S pivom v vaku som sa rozhodol ísť na kešku Pivovarnícka, tu som našťastie po rýchlom výpočte uspel, aj keď som sa ku keške dostal obkľukou. Našťastie som ju mohol zalogovať a ísť hľadať ďalšiu kešku. Vtedy som ešte netušil, že toto bude moja dnes posledná keška.
Vybral som sa hľadať kešku Bytča II, začiatok bol vynikajúci. Spoznal som v Bytči krásne a zaujímavé miesta. Potúľal sa nádherným námestím, zistil potrebné údaje na výpočet finálnych súradníc, dosadil do vzorca a šiel odloviť finálku. Finálne súradnice ma doviedli, na rozdiel od začiatku, úplne do poľa. Aj keď som sa snažil nájsť niečo na čom by mala keška "len tak vysieť", no nedarilo sa. Takže som to zabalil a šiel na kávu, či čaj za Vodníkom. Škoda, že som si neprečítal posledné logy. Keška je najskôr naozaj "čorknutá". Nikde ani kešky a ani svetlušky. Takže ďalší neúspech.
Ikeď som mal ešte dnes v merku i kešky v rámci hry na stránke www.geoflora.sk, pre pokročilý čas a takmer úplné vybitie mojich geo-pomocníkov, som sa radšej rozhodol ísť odloviť poslednú kešku. Kešku Stanica By, aj tu však totálna geoslepota. Nič ma neoslovilo. Asi bude Bytča navštevovanejšie mesto :-). Ako vidím keška Stanica By, bude ďalšou z kešiek, na ktorých odlov budem chodiť ako na "hodiny klavíra".
Už iba návrat do Žiliny, najprv vlakom a potom MHD do Soliniek. A vystúpil som pri Zámčoku. Jedno pivko na osvieženie a dnešný okruh a viac neúspešný geolov sa uzavrel.
utorok 28. augusta 2012
Chiefmoon Entertainment Buzz!: Roxette is Coming to Calgary & Edmonton ..
piatok 24. augusta 2012
štvrtok 23. augusta 2012
Vše: Proč nenávist fanoušků Apple vs. Google(SAMSUNG, H...
utorok 7. augusta 2012
štvrtok 2. augusta 2012
nedeľa 29. júla 2012
utorok 10. júla 2012
Hey, I just downloaded WhatsApp Messenger on my Android. It is a smartphone messenger which replaces SMS. This app even lets me send pictures, video and other multimedia! WhatsApp Messenger is available for Android, iPhone, Nokia, Windows Phone and BlackBerry and there is no PIN or username to remember - it works just like SMS and uses your internet data plan. Get it now from http://www.whatsapp.com/download/ and say good-bye to SMS!
nedeľa 1. júla 2012
pondelok 18. júna 2012
nedeľa 17. júna 2012
Mýtus z Indie
Cukrovka a alternatívna medicína Liečba cukrovky je vždy úspešná, keď je diabetik liečený alternatívnou medicínou. Fakt Cukrovka je ochorenie, ktoré nie je v súčasnosti liečiteľné ani homeopatiou, ajurvédou a ani tým, že diabetik pije svoj vlastný moč. Liečba inzulínom je pre diabetikov 1. typu a pre niektorých s diabetom 2. typu jedinou možnou a život zachraňujúcou liečbou. A na túto skutočnosť nemožno nikdy zabúdať. Jediná prakticky možná „liečba“ cukrovky je transplantácia pankreasu alebo jeho časti, ktorá však nie je bežná, lebo má veľké riziká. Vykonáva sa až pri prítomnosti chronických komplikácií a diabetik je po celý život ohrozený tým, že organizmus cudzí pankreas neprijme – odvrhne ho (rejekcia). Preto musí užívať množstvo liekov, ktoré znižujú jeho imunitu (imunosupresíva) a tým sa zvyšuje riziko, že dostane aj také infekcie, na ktoré zdravý človek s normálne fungujúcou imunitou neochorie, a infekcia bude omnoho ťažšie liečiteľná. Alternatívna medicína, homeopatia, ajurvéda a dokonca aj urinoterapia patria k metódam, ktoré sa aj na Slovensku v ostatnom čase využívajú ako podporná liečba na zmiernenie chronických komplikácií, napr. na bolesti nôh, únavu a podobne. Komentáre bob 0 Smrtící iluze zvaná cukrovka 01.05.09 Thomas Smith Nejen americkému diabetikovi lékař nikdy neřekne, že cukrovku lze vyléčit. Kdybyste s nimi začali hovořit o možném vyléčení, začnou se pravděpodobně rozčilovat a chovat iracioně. Jejich školní lékařská kvalifikace povoluje žívat jen termín: "zlepšení stavu pacienta". Slovo vyléčení pro ně neexistuje. Moderní epidemická forma cukrovky ovšem vyléčitelná je, a to už přinejmenším 40 let. Nicméně jen v roce 2001, pro který mám k dispozici zatím nejaktuálnější statistiky, zemřelo na nezvládnuté symptomy této choroby 934 550 Američanů. [1] Váš lékař vám také nikdy neřekne, a ani to neví, že mrtvice, jak ischemické, tak hematomyelické (krvácení do míchy), neuropatické srdeční potíže, stejně jako ischemické a hematomyelické cévní příhody, obezita, arteroskleróza, zvýšený krevní tlak a zvýšená hladina cholesterolu, zvýšená hladina triglyceridů (esterů glycerolu s mastnými kyselinami se třemi hydroxylovými skupinami, obsažených v tucích a olejích), impotence, retinopatie (onemocnění sítnice), ledvinové poruchy, jaterní poruchy, polycystický syndrom vaječníků, zvýšená hladina krevního cukru, systémová kandida (kvasinka kulovitého tvaru z třídy Endomycetes, jejíž některé druhy jsou pro lidi a zvířata patogenní), nedostatečný metabolismus uhlovodanů (polysacharidů), špatně se hojící poranění, nedostatečný metabolismus tuků, periferální neuropatie, včetně houfu dalších současných mrzkých epidemických zdravotních poruch, to vše bylo kdysi správně chápáno jako symptomy "cukrovky". ________________________________________ Cukrovku lze vyléčit "Dostanete"-li cukrovku a budete závislí na ortodoxní léčbě medikamenty, vychutnáte si dříve nebo později jeden nebo vícero těchto symptomů, protože se choroba bude rychle zhoršovat. Dnešní běžnou praxí je pohlížet na tyto symptomy jakoby šlo o oddělené, nezávislé choroby. Ty pak jsou podřízeny jednotlivým charakteristickým a vzájemně neprovázaným léčebným metodám, o něž soutěží odborní lékaři. Je pravdou, že mnohé tyto symptomy mohou být důsledkem jiných příčin, a občas i jsou, avšak stejně tak platí, že právě této skutečnosti bylo zneužito k zatajení kauzativní role cukrovky, a k ospravedlnění stejně nákladných jako neúčinných "léčebných postupů" spočívajících v separovaném potlačování těchto symptomů. Epidemická cukrovka typu 2 samozřejmě vyléčitelná je, a pokud věnujete dočtení tohoto článku až do konce chvilku času, nakonec možná už budete sami vědět jak na to. Dozvíte se také proč se tak neléčí úplně běžně. A asi vás rozlobí až se dozvíte, co celé ortodoxní lékařské společnosti i jejím důvěřivě nekritickým pacientům tajně a podvodně provedla skupinka chamtivých lidí. Cukrovkářský průmysl Současný cukrovkářský průmysl je mohutná mašinerie, která pozvolna a nenápadně vyrůstala z pochybných počátků na úsvitu dvacátého století. Během následujících osmdesáti let bylo dosaženo pochybného "úspěchu" důsledným umlčováním hlasů oponentů, kteří se snažili poukazovat na podvody v "moderním přístupu" k cukrovce. Nakonec kolem diabetes vzniklo jakési náboženství, jako všechna ostatní zcela závislé na slepé oddanosti věřících. Stalo se tak úspěšným, že je neodpustitelným rouháním vyslovit jen náznakem podezření, že onen laskavý bílý velekněz, se stetoskopem významně přehozeným kolem krku, je ve většině případů šarlatán a podvodník, který za celou kariéru nikdy nevyléčil jediný případ cukrovky. Ekonomicko-poli tický vliv tohoto lékařského spolčení téměř úplně podvrátil původní účel všech kontrolních agentur, které už rutinně schvalují vražedné obchodování s neúčinnými a nedostatečně testovanými medikamenty. Bývalý komisař FDA (US agentura pro schvalování potravin a lékařských drog), Dr. Herbert Ley, to ve své přísežné výpovědi před US Senátem komentoval takto: "Lidé si myslí, že FDA je chrání. Ale není to pravda. Mezi tím, co FDA skutečně dělá a tím, co si o tom myslí veřejnost je stejný rozdíl jako mezi dnem a nocí." [2] (Tragikomedií je, že takto schválené "medikamenty" pak nekriticky přebírá mnoho podobných agentur v různých zemích světa.) Ekonomický a politický vliv medicínského spolčení dominuje celému zdravotnímu pojišťovnictví. V Americe se to chvíli začínalo pomalu měnit, ale je stále ještě takřka nemožné najít zdravotní pojišťovnu, která by hradila náklady účinných alternativních léčebných postupů. Ortodoxní lékařství je na rozdíl od alternativní medicíny považováno za standardem ve všech zemích. V USA například máme (pouze v 11 státech) 1400 licencovaných přírodních léčitelů, v porovnání s více než 3,4 milióny držitelů ortodoxní lékařské licence ve všech 50 státech.[3] Pojistitelné jsou zpravidla pouze "schválené postupy" (lege artis) prováděné pověřenými licencovanými praktickými lékaři. To v konečném důsledku elegantně vytváří specifický druh peněz, které lze utratit jen v rámci ortodoxního medicínského a lékárnického průmyslu. Žádný jiný průmysl na světě nedokázal tak dokonale zvládnout taktiku nutící lidi akceptovat tak významnou část pravidelných plateb formou, která nedovolí aby své peníze utráceli za zdravotní péči podle vlastní úvahy. Pojistná částka může být utracena jen v rámci průmyslového odvětví, které ze své slovní zásoby vyškrtlo slovo "vyléčit". Finanční a politické autority tohoto lékařského společenství mají pod úplnou kontrolou prakticky veškeré publikace o cukrovce na světě. Mnohé z nich jsou cukrovkářským průmyslem přímo subvencovány. Žádný vydavatel odborného časopisu nepřipustí, aby v něm byla o cukrovce otištěna pravda. Je to proto, že čtenář - diabetik - uhradí asi jen 1/4 až 1/3 nákladů na časopis, v němž, jak věří, nalezne ty správné informace. Zbytek subvencují reklamy diabetického průmyslu s nezadatelným komerčním zájmem zabránit diabetikům ve vyléčení jejich choroby. Jestliže hledáte časopis, který píše o cukrovce pravdivě, nejprve se přesvědčte zda není plný reklam a nabídek potřeb pro diabetiky. Dále jsou zde různá sdružení a organizace každoročně prosící o dary, aby konečně mohly objevit léčbu pro chorobu, kterou "vlastní" jejich členové. Každým rokem vzbuzují falešné naděje tvrzením, že řešení je na dosah ruky - potřebujeme jen více peněz. Některá z těchto sdružení přitom beze vší pochyby poskytují rady, které vývoj cukrovky u důvěřivých přívrženců naopak podporují. Dlouhá léta například velmi prosazovali přechod na dietu, která byla ve skutečnosti vědecky bezcenná, jak rychle zjistil každý, kdo se o to pokusil [4]. Vysmívají se užívání glykemických tabulek, které jsou pro diabetika opravdu velmi užitečné. Propagovali použití umělých jedlých tuků jako prospěšných pro srdce ještě i dlouho poté, když už bylo úplně jasné, že tyto margaríny způsobují cukrovku a podporují selhání srdce. [5] Je nanejvýš udivující, že lidem, kteří různá tato nezdanitelná sdružení finančně podporují, nikdy nedojde, že žádné z nich nemůže mít zájem na úspěšném vyléčení "jejich" libovolné choroby - pak by totiž definitivně vyschly příspěvky představující jediný zdroj příjmů, na nichž spočívá jejich existence. Až lidé jednou procitnou a dostanou se k léčení cukrovky utajovanému už přes čtyřicet let, všechna tato sdružení zbankrotují a zmizí ze scény. Do té doby nám ovšem budou neúnavně hrát na city a žebrat o podporu. Prominenty mezi původci moderní cukrovkové epidemie jsou uměle upravené tuky a oleje nabízené v supermarketech. První krok k vyléčení cukrovky spočívá v opuštění víry v lživé tvrzení, že jde o nevyléčitelnou chorobu. Historie cukrovky V roce 1922 tři kanadští nositelé Nobelovy ceny, Banting, Best a Macleod uspěli při záchraně života čtrnáctileté diabetičky v Toronto General Hospital injekcemi inzulínu.[6] Licenci na výrobu nového zázračného léku získala farmaceutická společnost Eli Lilly a lékařská branže se slunila v slávě z dobře vykonané práce. Vydrželo to však jen do té doby, než se v roce 1933 vynořily zvěsti o novém, zlém druhu cukrovky. Byla popsána v práci, již v American Journal of Medical Sciences prezentovali Joslyn, Dublin a Marks. Článek "Studies on Diabetes Mellitus"[7] odhalil, že ve Spojených státech vypukla velká epidemie jakési choroby, velmi podobné cukrovce z počátku dvacátých let, s tím rozdílem, že nereaguje na zázračný inzulín. A co hůř - léčba inzulínem pacienta občas dokonce i zabila. Nová choroba vešla ve známost jako "cukrovka rezistentní vůči inzulínu", protože zde sice byl příznak zvýšeného krevního cukru, jako u cukrovky, avšak jeho hladina na inzulínovou terapii takřka nereagovala. Mnoho lékařů však mělo značný úspěch s dietou. V třicátých a čtyřicátých letech se o vztahu mezi stravou a cukrovkou ještě vědělo velmi mnoho. Počet případů cukrovky, jejíž výskyt na hlavu byl na přelomu století 0,0028%, v roce 1933 v USA strmě vystoupal o 1000% a diabetes se stala chorobou, jíž čelili mnozí lékaři[8]. Této chorobě bylo souzeno pod různými názvy zničit zdraví více než poloviny amerického obyvatelstva a v devadesátých letech zneschopnit téměř 20% lidí.[9] V roce 1950 se lékaři naučili provádět analýzy krevního séra na inzulín. Ty pak rychle odhalily, že se o klasickou cukrovku nejedná. Nová choroba se naopak vyznačovala nejen dostatečnou, ale nezřídka dokonce nadměrnou hladinou krevního inzulínu. Problém spočíval v tom, že inzulín z jkési příčiny neúčinkoval: neredukoval krevní cukr. Jelikož choroba byla už po téměř dvacet let obecně známá jako cukrovka, byla přejmenována na "cukrovku typu 2". Tím byla odlišena od původní cukrovky, kterou lze přičíst nedostatečné produkci inzulínu slinivkou břišní (pankreas). Kdyby poté lékařskou scénu ovládl dietní přístup známý z předcházejících 20 let, byla by "cukrovka 2" všeobecně rozpoznána jako vyléčitelná, místo jen "ošetřovatelná" choroba, už koncem šedesátých let. Bohužel se tak nestalo. V roce 1950 byl namísto toho zahájen výzkum "zázračných nových léků", které se s touto "novou chorobou" měly vypořádat. Léčba versus ošetřování Hledaný nový ideální zázračný lék měl být, tak jako inzulín, účinný k zmírnění zřetelně nepříznivých příznaků choroby, avšak neefektivní co se týče vyléčení choroby v pozadí. Měl se stát nepřetržitě nezbytným po celý zbytek života pacienta. Musel být patentovatelný, čili nesmělo jít o přirozená léčiva, protože ta patentovatelná nejsou. A měl být vysoce ziskový ve výrobě a distribuci, stejně jako inzulín. Bylo vyžadováno povinné schválení státní agenturou, aby lékaři byli podníceni užívat ho jako lék na předpis. Testování požadované pro udělení osvědčení musí být enormně nákladná, aby jiné, takto neschválené léčby, zůstaly hezky mimo konkurenci. Toto je původ klasického lékařského přístupu jak "nakládat s příznaky". Tento postup zaručuje úspěšný obchod farmaceutickým firmám i doktorům a pacient, ačkoli nikdy není vyléčen ze své choroby, je někdy dočasně zbaven některých jejích obtížných příznaků. Všechny další přirozené léčby, které nemoc skutečně vyléčí, musely být potlačeny. Čím byly efektivnější, tím razantněji byly zakazovány a jejich zastánci vězněni coby šarlatáni. Konec konců, na kapitálově náročném monopolním trhu, výslovně navrženém k ošetřování příznaků namísto léčby nemocí, není možné trpět žádné levné efektivní přirozené medikace, které nemoci opravdu vyléčí, jak tomu v případě přírodních substancí nezřídka opravdu je. To je důvod k zneužití zákonné moci k vyhnání často nadřazené přírodní medicíny z trhu, vyjmutí slova "vyléčit" z lékařského slovníku a totálnímu podkopání pojetí volného trhu v lékařském povolání. To vysvětluje, proč je tak energicky potlačováno slovo "vyléčení". FDA má obsáhlé orwelliánské předpisy zakazující použití slov "léčit" a "vyléčit" v popisu jakéhokoliv konkurenčního léčiva či přírodní substance. Protože mnoho přírodních látek ve skutečnosti umí nejen vyléčit, ale i předejít vlastnímu onemocnění, vyvolávají tato slova u farmaceutů i v ortodoxní lékařské obci zděšení. Tržní hodnoty symptomů Po tomto přepracování politiky vývoje "léčiv", určených ke zlepšování příznaků nemoci namísto jejich vyléčení, bylo nezbytné znovu promyslet i způsob obchodování s těmito drogami. K tomu došlo v roce 1949, právě uprostřed největší epidemie "cukrovky vzdorující inzulínu". Ve zmíněném roce zdravotnická obec ve Spojených státech překlasifikovala symptomy cukrovky [10], včetně symptomů mnoha jiných chorob, na nové "nemoci" s vlastními pravidly. Po této rekvalifikaci, která současně položila nové základy diagnostice, si konkurující skupiny lékařských specialistů (po celém světě) čile přivlastnily příslušné skupiny symptomů, které se staly základem jejich zákonem chráněných symptomatických sad. Specialisté na srdce, endokrinologii, alergie, ledviny a řada ostatních, začali ošetřovat symptomy, za které převzali odpovědnost. Protože přitom zcela ignorovali výchozí příčinu těchto onemocnění, upadly veškeré snahy o skutečné vyléčení čehokoli v zapomenutí. Nové zaměření na upravování příznaků, místo snahy léčit nemoci, umožnilo nekontrolovatel ný vývoj chorob bez jakékoli efektivní kontroly. Zatímco z pozice pacientů nebyla tato představa příliš chytrá, její uskutečnění zapříčinilo, že americká lékařská obec, kvůli trvale vysoké kapacitě donekonečna uskutečňovatelných obchodů patří k nejbohatším na světě. Například selhání srdce, dříve často chápané jako prostý příznak cukrovky, se stalo samostatným onemocněním, které už s cukrovkou nemá přímou spojitost. Stalo se módou pokládat cukrovku za pouhé "zvýšení kardiovaskulárního rizika". Kauzální role selhání systému regulace krevního cukru při srdečních poruchách se zahalila do nejasností. V souladu s touto novou lékařskou praxí už žádné ošetření nabízené srdečním specialistou není léčbou; natož aby někdo dokonce pomýšlel na vyléčení pacienta ze své zákonem chráněné choroby. Například tříleté období přežití po chirurgickém překlenutí srdeční tepny (bypass) je téměř přesně stejné, jakoby k této operaci nedošlo. [11] V současnosti trpí více než polovina Američanů jedním nebo více příznaky choroby, kterou dříve lékaři dobře znali jako "cukrovku typu 2", "cukrovku vzdorující inzulínu", "inzulínovou resistenci", "nával cukrovky v dospělosti" nebo řidčeji "hyperinsulinemi i". Podle americké Heart Association trpí téměř 50% Američanů jedním nebo více symptomy této choroby. Třetina obyvatel USA je chorobně obézní a polovina má značnou nadváhu. Cukrovka typu 2, též nazývaná cukrovkou dospělých, se nyní běžně objevuje už u šestiletých dětí. Příčinu mnohých degenerativních onemocnění lze najít v těžké poruše endokrinního systému, což u "cukrovky nereagující na inzulín" správně rozpoznali lékaři v třicátých letech. Tato elementární porucha v pozadí je známá jako narušení regulačního systému krevního cukru násilně upravenými tuky a oleji. Je dále drážděna a komplikována obecně rozšířeným nedostatkem dalších podstatných prvků výživy, které tělo potřebuje aby si dokázalo poradit s metabolickými vlivy těchto jedů. Všechny tuky a oleje nejsou stejné. Některé jsou zdraví prospěšné a užitečné; mnohé, obvykle laciné odpadní oleje a jejich v supermarketech nabízené neurčité směsi, jsou doslova zhoubné. Rozdíl ovšem není v nasycenosti či nenasycení, jak se nám výrobci tuků a olejů snaží namluvit. Mnohé nasycené oleje a tuky jsou velmi prospěšné, zatímco mnohé nenasycené jsou vysoce škodlivé. Důležitý rozdíl pro zdraví spočívá v tom, zda ten který olej či tuk připravila Matka Příroda a byl ponechán bez úprav, jako je např. rafinace, či byl člověkem připraven uměle a upraven pro vzhled, chuť a trvanlivost. V tomto ohledu má velmi nepoctivá reklama za cíl vytvořit odbyt pro levné podřadné oleje, jako je například sojový, bavlníkový a řepkový. Ve vyspělých zemích jsou největším ověřeným zdrojem olejů zalepujících naše buňky průmyslově vyráběné sušenky, dorty, apod., prostě takřka jakékoliv trvanlivé pečivo. Kvůli zisku se zde používá podřadných forem tuků a olejů. Při jisté informovanosti a uvědomělosti veřejnosti by tyto oleje a produkty nikdo nekupoval, a na světě by značně ubylo cukrovkářů. Epidemiologické vazby na životní styl Úsilí vyrábět a prodávat potravinářské výrobky automatizovaným strojním zařízením bylo vyvíjeno už od roku 1901, protože to slibovalo ohromné zisky. Většina nejranějších snah však byla neúspěšná, protože lidé zásadně nedůvěřovali potravinám nepocházejícím čerstvě z farem, a také proto, že potřebná technologie byla ještě v plenkách. V dobách prosperity dělaly tyto podezřelé potravinářské výrobky jen malé pokroky. Například náhražkový tuk Crisco [12] byl kdysi rozdáván zdarma ve 2 1/2 librových plechovkách, v neúspěšné snaze ovlivnit americké ženy, aby v tento produkt uvěřily a kuvaly namísto vepřového sádla. Zavádění margarínů se rovněž tvrdě bránily mlékárenské spolky. Margarín, Crisco a spousta ostatních rafinovaných a hydrogenovaných produktů začaly významně pronikat na americký trh s potravinami až s příchodem hospodářské deprese třicátých let. Podpora odporu mlékařů vůči umělému jedlému tuku vybledla až za druhé světové války, protože nebyl dostatek másla pro civilní obyvatelstvo a současné potřeby armády. [13] (Vojákům, kteří potřebovali skutečně vydatnou stravu jak je vidět "zdravé" náhražky nikdo nepodstrkoval, i když tento postup by byl snadno proveditelný a ekonomičtější!) Mlékárenský průmysl, který tehdy ztratil hodně podpory následně rezignoval, akceptoval zředěný podíl na trhu a soustředil se na armádní dodávky. Lněné a rybí oleje, dříve považované za základní potraviny, které bývaly v obchodech běžně k dostání, byly náhle prohlášeny za nezdravé a vymizely z regálů. Posledním dodavatelem panenského lněného oleje do hlavních distribučních řetězců byla firma Midland Archera Danielse, která zastavila výrobu a zásobování svými produkty až v roce 1950. Poměrně nedávno se stal předmětem masivní dezinformační kampaně ve sdělovacích prostředcích, které ho líčily jako nasycený tuk působící selhání srdce, jeden z vysoce prospěšných a důležitých přírodních olejů. V důsledku toho, prakticky zmizel z prodeje. Šlo o kokosový olej, který v potravním řetězci nahradil sojový a oleje z bavlníkových a řepkových semen. [14] Nebýt této dezinformační kampaně, naši rodiče by tento jemný zdravý olej za nové a laciné odpadní oleje nikdy nevyměnili. Po této úspěšné bleskové mediální válce lidé ve Spojených státech definitivně prohráli boj s obezitou. Kokosový olej, mimo jiné, totiž po mnoho let byl jedním z nejúčinnějších regulátorů udržení tělesné váhy. Historii znehodnocování kdysi čistých potravin průmyslovou rafinací přesně kopíruje stoupající křivka výskytu epidemické cukrovky a hyperinsulinemi e, která zaplavila nejen Spojené státy, ale i velkou část světa. Druhým krokem k vyléčení této epidemické nákazy je přestat věřit lžím o čistotě a výživnosti nabízených potravin. Povaha choroby Cukrovka je klasicky diagnostikována jako neschopnost těla správně metabolizovat uhlohydráty. Jejím charakteristickým příznakem je vysoká hladina krevní glukózy. Cukrovka typu 1 vyplývá z nedostatečné produkce inzulínu slinivkou břišní, zatímco cukrovku typu 2 způsobuje jeho neúčinnost. V obou případech se projeví zvýšená hladina krevního cukru. Nedostatek či neúčinnost inzulínu nemůže post- prandiálně (po jídle) omezit hladinu krevního cukru na normální hodnotu. V případech usazené cukrovky typu 2 zvýšení hladiny glukózy nezřídka předchází a posléze ji provází chronicky zvýšená hladina inzulínu, a projeví se vážné deformace ukazatelů dalších endokrinních hormonů. Neúčinný inzulín se přitom v ničem neliší od účinného. Neúčinnost spočívá pouze v neschopnosti našich buněk na něj reagovat. Není to ovšem důsledek jakéhosi biochemického defektu v samotném inzulínu, ale neschopnost našich defektních buněk. Nesmíme zapomínat, že tato choroba působí na téměř každou z asi sedmdesáti trilionů buněk v našem těle. Všechny tyto buňky jsou závislé na potravě, kterou požíváme kvůli příjmu surovin potřebných k jejich opravám a údržbě. Katalogizace cukrovky jako poruchy metabolizmu uhlohydrátů je tradiční klasifikace z počátku 19. století, kdy bylo o metabolizmu a jeho chorobách známo jen málo. [15] Při rostoucích znalostech těchto procesů by dnes mělo být možné charakterizovat cukrovku typu 2 mnohem fundovaněji: jako neschopnost těla správně metabolizovat tuky a oleje. To má za následek ztrátu účinnosti inzulínu, a z toho vyplývající neschopnost těla metabolizovat uhlohydráty. Pohled lékařů a snahy proniknout k jádru věci, vyjma na úrovni výzkumu, zůstávají bohužel omezeny na úroveň dědictví z 19. století. U úvodních hyperinsulinomi ckých příznaků cukrovky typu 2 se tedy jedná o celotělesné signály elementární neschopnosti buněk správně metabolizovat glukózu. Buňky našeho těla se ze stále zjevnějších důvodů postupně ucpou uměle vyrobenými či "upravenými" toxickými tuky a oleji. Tím se stávají nezpůsobilými přenášet glukózu z krevního toku do svého nitra. Glukóza pak buď zůstává v krvi či se ukládá ve formě tělesného tuku, glykogenu, anebo je vylučována v moči. Navázání inzulínu k receptorům buněčné membrány za normálního stavu spustí uvnitř buňky komplexní kaskádu biochemických reakcí. To způsobí, že přepravci glukózy, známí jako molekuly GLUT 4, opustí parkovací oblast uvnitř buňky a putují k vnitřní straně povrchu plazmové buněčné membrány. V membráně se stěhují do speciálních oblastí nazvaných caveolae. [16] Zde v další sérii biochemických reakcí rozpoznají molekuly glukózy, připojí se k nim a dopraví je dovnitř buňky v procesu nazvaném endocytóza. Uvnitř buněk je pak glukóza zužitkována jako palivo mitochondriemi, produkujícími energii nezbytnou k buněčné aktivitě. Přepravci GLUT 4 tedy snižují hladinu glukózy v krevním řečišti tím, že ji dopraví skrz buněčnou membránu do nitra všech buněk našeho těla. Mnohé molekuly putující cestou zprostředkovanou glukózou a inzulínem jsou lipidy, to znamená mastné kyseliny. Zdravá plazma buněčné membrány, nyní už známá jako aktivní hráč v cukrovém scénáři, obsahuje určité množství nenasycených mastných kyselin druhu omega 3 cis [17], které dělají membránu relativně tekutou a kluzkou. Jsou-li tyto cis mastné kyseliny kvůli nesprávné stravě chronicky nedostupné, nahradí je v buněčné membráně trans- mastné kyseliny a mastné kyseliny nasycené, s krátkými a středními řetězci. Tyto záměny způsobí, že buněčná membrána ztuhne a stane se mazlavou, což překáží mechanizmu transportu glukózy. [18] V nepřítomnosti dostatečného množství mastných kyselin typu cis omega 3 v naší stravě tudíž dojde k jejich nahrazování, mobilita přepravců GLUT 4 se sníží, buněčná stěna a biochemie uvnitř buňky se změní, a v krevním řečišti zůstává zvýšené množství glukózy. Na jiném místě v těle začne slinivka vyměšovat nadbytek nevyužitelného inzulínu, játra z nadbytku cukru vytvářejí tuk ukládaný v tukových buňkách, tělo přejde na vysoký močový režim, buňky nemají k dispozici dostatek energie k vlastní aktivitě a celý tělesný endokrinní systém se začne postupně hroutit. Příležitostně dojde k selhání slinivky, tělesná hmotnost prudce poklesne a diabetická krize se urychlí. Ačkoli k úplnému objasnění všech kroků na této stezce zbývá ještě hodně práce je evidentní, že počátek biochemického vysvětlení epidemiologického stavu známého jako cukrovka typu 2 spočívá ve vztahu mezi lacinými rafinovanými potravními tuky a oleji a nástupem symptomů tohoto onemocnění. Ortodoxní lékařský přístup Moderní ortodoxní lékařský postup po diagnóze cukrovky spočívá v podávání orálních hypoglykemických preparátů nebo inzulínu. Po pětiletém výzkumu byla roku 1955 uvedena na trh první orální hypoglykemická léčiva. Aktuálně dostupné orální drogy tohoto druhu se podle způsobu biofyzikálního působení řadí do pěti skupin. [19] Jsou to: Biguanidy, inhibitory glukosidáze, meglitinidy, sulfonylureáty a thiazolidinedio ny Biguanidy snižují krevní cukr třemi způsoby. Brání játrům v normálním uvolňování jejich zásob glukózy, zasahují do absorpce glukózy z trávených uhlohydrátů ve střevech a říká se, že zvyšují její periferní příjem. Inhibitory (tlumiče) glucosidáze jsou navrženy tak, aby bránily slinivce břišní v produkci enzymů amyláze podstatných pro trávení uhlohydrátů. Vládne přesvědčení, že po potlačení trávení uhlohydrátů se hladina cukru v krvi nemůže zvyšovat. Meglitinidy byly navrženy k stimulaci slinivky, aby produkovala více inzulínu u pacientů, kteří pravděpodobně už i tak mají zvýšenou hladinu inzulínu v krevním řečišti. Lékaři přitom zjišťují jeho hladiny jen výjimečně. Tyto drogy jsou často předepisovány bez jakýkoliv znalostí o daných hodnotách inzulínu. Přitom je široce zanedbávána skutečnost, že zvýšené hladiny inzulínu jsou takřka stejně zničující jako zvýšené hladiny cukru. Sulfonylureát je další pankreatický stimulátor, navržený k povzbuzování produkce inzulínu. Lékaři ordinující tuto drogu předtím zjišťují stav inzulínu v krevním séru jen výjimečně. Tato droga je často předepisována diabetikům typu 2, z nichž mnozí již mají zvýšený, ale neúčinný inzulín. Smutně proslula tím, že jejím vedlejším účinkem bývá hypoglykémie. Thiazolidinedio ny jsou pověstné tím, že způsobují rakovinu jater. Jeden z těchto léků, Rezulin, schválený po deviantním zákulisním politickém boji v USA, se pak marně ucházel o homologaci v Anglii, protože se vědělo, že je to droga způsobující rakovinu jater. První lékař FDA, který si měl vzít na odpovědnost její schválení to odmítl udělat a droga získala homologaci až poté, když ho nahradil servilnější úředník. Rezulin pak za sebou zanechal více než sto hrobů a mnoho dalších diabetiků zmrzačil. Farmaceuti nakonec prohráli právní bitvu a museli ho stáhnout z trhu. Rezulin byl navržen k stimulaci příjmu glukózy z krevního řečiště periferními buňkami a potlačení normálního vylučování glukózy játry. Důvody proč se tato droga vůbec dostala do prodeje, a se souhlasem regulační agentury se udržela tak nevysvětlitelně dlouho na trhu, dosud nejsou objasněny [20], ačkoliv by na základě zákona z dubna 2000 bylo možné k objasnění těchto okolností zahájit potřebné řízení [21]. Dnes je pro oba typy diabetes ještě stále předepisován inzulín. Ve formě injekcí je náhradou za inzulín, který tělo již neprodukuje. Tento přístup je nepochybně naprosto nezbytný k uchování života skutečného diabetika s onemocněním typu 1, ale jeho aplikace u diabetes typu 2 je přinejmenším vysoce pochybná. Je důležité si uvědomit, že inzulín ani žádná z uvedených orálních hypoglykemických drog libovolný typ cukrovky vůbec neléčí. Žádná z těchto lékařských strategií není navržena k normalizaci celulárního příjmu glukózy buňkami, které potřebují z ní získávanou energii pro správnou činnost. Prognózou při tomto ortodoxním přístupu je rostoucí oslabení organizmu a předčasná smrt selháním srdce, ledvin nebo jiného životně důležitého orgánu. Třetím krokem k vyléčení této choroby je informovat se a využít alternativní metodologie, která spočívá na opravdu spolehlivých znalostech. Alternativní léčebný postup Dnes už je pro některé diabetiky typu 1, a mnoho diabetiků typu 2, k dispozici úspěšný alternativní přístup směřující k vyléčení. Jen asi 5% diabetiků v populaci má cukrovku typu 1 - zbývajících 95% strádá cukrovkou typu 2. [22] Tzv. gestacionální cukrovka je normální cukrovka typu 2, jíž trpí gravidní žena. Metodologie alternativního léčebného postupu pro diabetiky typu 1 byla předmětem intenzivního výzkumu v ranných devadesátých letech. Je popsána v několika pracích, prezentovaných ve vědeckých časopisech. Výzkum postupu proběhl v moderních nemocnicích v indickém Madrasu a byl podroben rigorózním dvojitým slepým studiím, při nichž prokázal svou účinnost. [23] Je zaměřen na obnovení normální funkce pankreatických beta- buněk tak, aby slinivka mohla opět normálně produkovat inzulín. Tento přístup se očividně ukázal jako způsobilý obnovit funkci buněk, kterou předtím ztratily. Hlavní komplikace spočívá v objasnění, zda antigen, který kdysi vedl k jejich autoimunní destrukci, dosud zůstal v těle. Pokud zůstává je vyléčení méně pravděpodobné, ale jestliže vymizel, je možnost úplného vyléčení mnohem pravděpodobnější. Práce zahájené v Madrasu pak pokračovaly v několika laboratořích po celém světě a značná část výzkumu byla publikována ve vědeckých časopisech. Kdyby někdo při pokusu vypátrat výzkumné práce věnované diabetes typu 1 prozkoumal patenty, které, jak se zdá nikdy nedosáhly úspěch na trhu, nalezne množství návodů na rostlinné léčby. Tyto patenty typicky obsahují tvrzení o regeneraci pankreatických beta- buněk a jejich návratu do normální funkce. Obzvláště US patent číslo 5,886,029, pod titulem "Metoda a kompozice pro léčení cukrovky", prohlašuje, že patentovaný preparát a postup dokáže obnovit funkci pankreatických beta buněk jejich regenerací. V podrobnostech tento patent uvádí: "Unikátní kombinace složek v léčivé kompozici vede k regeneraci pankreatických buněk, které pak opět začnou produkovat inzulín. Protože kompozice obnoví normální pankreatickou funkci, může být léčba ukončena zhruba do čtyř až dvanácti měsíců." Ze sice pochopitelných, ale o to nepřijatelnějších důvodů, nedospěly slibné výzkumy v této linii nikdy k úspěšnému zakončení. Dnes je najdete jen v archivech několika přehlížených populárně vědeckých časopisů a na Patentovém úřadě. Protože pro vyléčení cukrovky typu 1 neexistují absolutně žádné finanční popudy je nepravděpodobné, že se tato metodologie v nejbližší době opět vynoří. Pokud, pak jistě ne v prostředí americké ortodoxní lékařské obce. Cílem každého efektivního alternativního programu určeného k léčbě cukrovky typu 2 je opravit a uzdravit vlastní tělesný kontrolní mechanizmus zpracování krevního cukru. Je to jen tato nesprávná funkce toto mechanizmu, která časem vyvolává četné oslabující symptomy, jež se zásluhou ortodoxního přístupu staly nesmírně finančně přínosnými cukrovkářskému průmyslu. Alternativní program léčby cukrovky typu 2 zahrnuje následující kroky: [24] - Oprava defektního regulačního systému krevního cukru. Toho lze dosáhnout jednoduše: záměnou moderně vyhlížejících avšak toxických směsí trans-izomerů stojících v atraktivních plastových nádobách v pokojové teplotě regálů supermarketu, za zdánlivě staromódní, ale zato čisté a zdraví prospěšné tuky a oleje. - Konzumujte jen tepelně neupravované, čerstvé, za studena lisované (panenské) oleje. Lněný olej, rybí olej a příležitostně olej z tresčích jater, a to tak dlouho, dokud se hladina krevního cukru nezačne stabilizovat. Pak přiberte zdravé tuky, jako například pravé máslo, panenský kokosový a olivový olej a čistý živočišný tuk. - Čtěte nálepky a odmítejte konzumovat laciné odpadní oleje v předvařených jídlech (polotovarech) nebo v restauraci. - Diabetici mají chronický nedostatek vitamínů a minerálů, a proto si musí ke stravě přidávat kvalitní širokospektrální doplňky. (Je ovšem třeba mít na vědomí, že uměle vyráběné chemické doplňky se u mladých lidí ověřeně vstřebávají jen z 25-30%, zatímco u padesátníků a starších jsou to sotva 3%. Tělo potřebuje minerály a vitamíny v koloidním stavu, v "mikro velikosti", díky zeta potenciálu stejnoměrně rozložené v roztoku, a proto snadněji vstřebatelné. Doma čerstvě připravované džusy z čerstvé zeleniny mají ověřenou vstřebatelnost kolem 97%, a to jak u mladých, tak u starších lidí. I kdyby měli buňky ucpané tuky a oleji, vstřebání ve smyslu anion/kation bude vždy lepší, než u prakticky mrtvých chemických doplňků.) - V průběhu cyklu uzdravování nepřetržitě kontrolujte krevní cukr. - Pod lékařským dohledem, postupně přestaňte užívat všechny orální hypoglykemické prostředky, společně s libovolnými doplňkovými léky předepisovanými jen proto, aby působily proti jejich vedlejším účinkům. - Provádějte kontrolu přirozené hladiny krevního cukru s použitím glykemických tabulek, často konzumujte "malá jídla", užívejte vlákniny, provádějte pravidelná post- prandiální cvičení (cviky na povzbuzení krevního oběhu po jídle). - Úplně se vyvarujte všech cukrů při rozumném použití výhradně netoxická sladidla [25]. - Dokud se krevní cukr nestabilizuje na normální úrovni, vyhněte se jakémukoli alkoholu. - Vyvarujte se kofeinu i jiných stimulantů, které spouštějí uvolňování cukru z jater. - Veďte si záznam o měření glukózy, třeba značky špendlíkem na proužcích. Všechno, co děláte, zaznamenávejte do léčebného diáře. - Obnovte správné vyvážení zdraví prospěšných tuků a olejů a vyčkejte až regulace krevního cukru bude opět funkční. - Trvale odstraňte ze stravy veškeré laciné rafinované toxické odpadní tuky a oleje, a samozřejmě také jídla, která je obsahují (polotovary, restaurace). - Postupně zařazujte do stravy další zdravé potraviny poté, když opět naběhne správná regulace krevního cukru. Kontrolujte účinky takto přidávaných jídel sledováním hladiny krevního cukru a značkami na proužcích kontrolních papírků. - Nezapomínejte si zaznamenávat výsledky všech testů do diáře. Udržujte tento program dokud se neobnoví normální hodnoty inzulínu a hladina krevního cukru se stabilizuje v normálu. Jakmile se hladina cukru ocitne v normálním rozsahu, pankreas nadměrnou produkci inzulínu pozvolna zastaví. Tento proces typicky trvá trochu déle a může být ověřován, jestliže přimějete svého lékaře aby posílal do laboratoře vzorky vaší krve k stanovení inzulínu v krevním séru. Poté, co se obnovila kontrola cukru je dobré vyčkat pár měsíců, a pak nechat lékaře hladinu inzulínu ověřit. Je hezké mít cukr na normální úrovni, ale ještě hezčí je dosáhnout toho bez přemíry inzulínu v krevním řečišti. Vedlejší poškození vyvolaná onemocněním se postupně sama opraví. Cévní problémy, způsobené chronicky zvýšenou hladinou glukózy, za normálních okolností samy vymizí bez vědomého úsilí. Obvykle se samo upraví i to ostatní, jako například onemocnění sítnice a periferní neuropatie. Když ale kvůli chronicky vysoké hladině krevní glukózy začnou prosakovat jemné kapiláry v základních membránách ledvin, ledviny to kompenzují zajizvením tkáně zabránícím prosakování. Tato zjizvená tkáň, která i po vyléčení cukrovky zůstane, je důvod proč se věří, že se poškození ledvin samo neopraví. Důležité upozornění: když se z onemocnění sítnice vyvine temptace, bývá nabízena možnost opravy poškození laserovou chirurgií. Laserová technika sice krvácení sítnice zajizvením míst s průsaky zastaví, ale takto zjizvená tkáň po ústupu cukrovky brání normálnímu vyléčení jemných očních kapilár. Po odvrácení cukrovky je bez této laserové operace prvotřídní šance, že se oko samo úplně zhojí. Necháte-li ji provést, zjizvení tkáně zanechané laserem navždy zkomplikuje zhojení. Zásluhou vylepšené stravy se budou pomalu zlepšovat i arteriální a cévní poškození, jdoucí na vrub po léta zvýšených hladin cukru a inzulínu a bujením kvasinky kandida. Pročištění "orálním kartáčováním" ovšem trvá i několik let. Artérie lze pročistit mnohem rychleji nitrožilní chelátovou [26] terapií. Co by za normálních okolností trvalo pomocí diety mnoho let, lze tímto způsobem dosáhnout nezřídka už za šest měsíců. Údajně se dá efektivně ušetřit přes 80% času. (90 km potrubí v lidském těle za 9-12 měsíců hravě pročistí "serrapetase" [27].) Z pochopitelných důvodů neočekávejte, že vám to váš doktor nadšeně schválí, zejména pokud je srdečním specialistou... Obvyklou prognózou je rychlé uzdravení a obnovení normálního zdravotního stavu a energetických hladin během několika měsíců až roku, někdy možná o něco déle. Doba, po níž se projeví účinek léčby, závisí na tom, jak dlouho se lékaři hýčkaná choroba směla vyvíjet. U těch, kteří začnou pracovat na reverzi onemocnění ihned po jeho zjištění, to obvykle trvá pár měsíců, někdy i méně. U lidí, kteří takto strádali řadu let, se doba zotavování může prodloužit na rok i více. Je tedy dobrý důvod začít jednat a zvrátit průběh onemocnění okamžitě poté, jakmile bylo zřetelně rozpoznáno. Pokud jste dočetli až sem, a jestli jsem ve snaze vysvětlit původ cukrovkové epidemie odvedl dobrou práci, měli byste teď už vědět, co ji způsobuje, jaký je postup ortodoxní medicíny, a proč je tato cukrovka celosvětovou ostudou lékařského povolání. Ale možná ještě důležitější je, že jste se seznámili s existencí svépomocného programu, který v praktickém použití nesčetněkrát prokázal rozsáhlé možnosti skutečného léčení této choroby. Thomas Smith je nekonformní výzkumník oboru medicíny. Cítil se dohnán k samoléčbě (a úspěšnému vyléčení) vlastní cukrovky typu 2 poté, když ho z ní jeho lékař očividně nemohl nebo nechtěl vyléčit. Výsledky úspěšného postupu a výzkumu publikoval ve formě svépomocné příručky s názvem "Insulin: Our Silent Killer" (Inzulín, náš tichý vrah) napsané především pro laiky, ale velice oceňované i mnoha praktickými lékaři. V příručce podrobně líčí kroky potřebné k zvrácení vývoje cukrovky typu 2 a seznamuje čtenáře s výzkumnými pracemi v případě cukrovky typu 1. ________________________________________ Mnoho dalších užitečných informací o této chorobě umístil i na svou webovou stránku www.Healingmatters.com Můžete ho kontaktovat emailem na adrese valley@healingmatters.com a telefonicky v USA na čísle: 1 (970) 669-9176 ________________________________________ Odkazy: 1 "Fast Stats", National Center for Health Statistics, Deaths/Mortality Preliminary 2001 data 2 Odpověď na otázku senátora Eduarda Longa ohledně činnosti FDA v průběhu senátního slyšení v roce 1965. 3 David M. Eisenberg MD, "Credentialing complementary and alternative medical providers", Annals of Internal Medicine, Dec 17, 2002 Vol. 137 No. 12 p-968 4 The American Diabetes Association and The American Dietetic Association, "The Official pocket guide to diabetic exchanges", Newly updated; March 1, 1998 McGraw-Hill/Contemporary Distributed Products. 5 "How do I follow a Healthy diet" American Heart Association National Center, 7272 Greenville Avenue, Dallas, Texas. 75231-4596 americanheart.org 6 J. A. C. Brown., M. B., B., Chir., "Pears medical encyclopedia, Illustrated", 2071, p-250 7 Joslyn E. P., Dublin L. I., Marks H. H., "Studies on Diabetes Mellitus", 1933 American Journal of Medical sciences, 186: 753-773 8 Encyclopedia Americana, Library Edition 1966 "Diabetes Mellitus", Vol. 9, pp 54-56 9 American Heart Association, "Stroke" (mozková mrtvice), Aug 28, 1998 www.amhrt.org/ScientificHStat s98/05stroke.html American Heart Association, "Cardiovascular Disease Statistics" Aug 28, 1998 www.amhrt.org/Heart_and_Stroke_A_Z_Guide/cvds.html "Statistics related to overweight and obesity", http://www.niddk.nih.gov/health/nutrit/pubs/statobes.htm http://www.winltdusa.com/about/infocenter/healthnews/articles/obesestats.htm 10 Ibid "Diabetes Mellitus" pp 54-55 11 The veterans administration Coronary Artery Bypass Surgery Cooperative Study Group, "Eleven year survival in the Veterans Administration randomized trial of coronary bypass surgery for stable angina" Veterans Administration co-operative study, New Eng. J Med 1984 311: 1333-1339 Coronary Artery Surgery Study, CASS "A randomized trial of coronary artery bypass surgery: quality of life in patients randomly assigned to treatment groups" Circulation 68 No. 5 1983: 951-960 12 Trager J., "The Food Chronology", 1995, Henry Holt & Company. N.Y., N.Y. Items listed by date. 13 "Margarine", Encyclopedia Americana, Library Edition, 1966, pp 279-280 14 Sally Fallon, MA; Mary C. Enig, PhD, Patricia Connolly; "Nourishing Traditions"; Promotion Publishing, 1995 Mary C Enig PhD, F.A.C.N., "Coconut: In support of Good Health in the 21st Century"; www.livecoconutoil.com/maryenig.htm 15 Bernardo A Houssay MD, et al; "Human Physiology", McGraw-Hill Book Company 1955 pp 400-421 16 Gustavson J, et al; "Insulin-stimula ted glucose uptake involves the transition of glucose transporters to a caveolae-rich fraction within the plasma cell membrane: implications for type II diabetes." MolMed May 1996, 2(3):367-372 17 F Ganong MD, "Review of Medical Physiology" 19th edition William, 1999, p-9; pp 26-33 18 Pan D. A., et al; "Skeletal muscle membrane lipid composition is related to adiposity and insulin action", J Clin Invest, 1995 Dec; 96(6): 2802-2808 19 Physicians Desk Reference, 53rd Edition, 1999 20 Thomas Smith, "Insulin: Our Silent Killer", Rev. 2nd Ed. July, 2000 p-20 Thomas Smith, PO Box 7685 Loveland Colorado, 80537, Tel: 1 (970) 669-9176 His website: http://www.healingmatters.com 21 Law Officies of Charles H. Johnson & Associates. Toll free: 1 (800) 535-5727 22 "Diabetes Mellitus Statistics", American Heart Association, www.amhrt.org 23 Shanmugasundara m E. R. B., et al, @ Dr. Ambedkar Institute of Diabetes, (Kilpauk Medical College Hospital), Madras. "Possible regeneration of the Islets of Langerhans in Streptozotocin- diabetic rats given Gymnema sylvestre leaf extracts", J. Ethnopharmacolo gy 1990; 30: 265-279 Shanmugasundara m E. R. B., et al, "Use of Gemnema sylvestre leaf extract in the control of blood glucose in insulin dependent diabetes mellitus", J. Ethanopharmacol ogy, 1990; 30: 281-294 24 Thomas Smith, op. cit pp 97-123 25 Mnohá oblíbená umělá sladidla nabízená v supermarketech jsou pro diabetiky extrémně jedovatá a nebezpečná; mnohá z nich jsou ve skutečnosti ještě mnohem horší než cukr, jemuž se diabetik pokouší vyhnout. Viz také Thomas Smith op. cit. pp 53-58 26 Dr. Morton Walker, Dr. Hitendra Shah, "Chelation Therapy" 1997, Keats Publishing, Inc. 27 Pine Street (Box 876) New Cannan, Connecticut 06840-0876 ISBN: 0-87983-730-6 27 www.energeticnutrit ion.com/vitalzym/serrapeptase.html Streda 25 Máj 2011, 00:41 Reagovať Meno * Email Web Opíšte kód Pridať komentárZrušiť buy accutane 0 pekne napisane&chapem ta&.ale ja by som z toho ziadnu vedu nerobil,ale kazdy sme iny,ja mam obavy zase z inych veci&siroka rodina bud vie ze som na inzuline alebo ani nie,ja sa len snazim prezit a ostatne je vedlajsie,kto ma ako berie&.sestenica bude ocarena amerikov a aspon spozna aj nove info co sa diabetu tyka a bude rada ze v tej krajine nezabludi vdaka tebe&.bude mat oporu v tebe Streda 13 Jún 2012, 04:38 Reagovať Meno * Email Web Opíšte kód Pridať komentárZrušiť bob 0 A diabetes očima Huldy Clark: Cukrovka U všech diabetiků se vyskytuje běžná motolice Eurytrema pancreaticum, jež pochází od dobytka, u kterého se vyskytuje převážně ve slinivce. Zdá se, že člověk se těmito parazity nakazí větši¬nou při konzumaci masa a mléčných výrobků v syrovém stavu. Není těžké se tohoto parazita zbavit pomocí zapperu, ale rovněž může snadno dojít k reinfekci. Eurytrema se v naší slinivce neusadí a nebude se tam množit, pokud v těle nebude přítomen metylalkohol (metanol). Metanol se v potravinách vyskytuje poměrně často. Bývá v balené vodě, umělých sladidlech, sodovkách, dětské výživě a ve všech druzích instantních nápojů. Domnívám se, že je metanol při výrobě těchto potravin používán k čištění strojů. Pokud má Vaše dítě cukrovku, nedávejte mu žádné jídlo z konzervy, ani nějak jinak zabalené. Výjimkou je mléko. Zničením Eurytremy a odstraněním metanolu z potravy se může potřeba inzulínu během tří týdnů (nebo ještě dříve) snížit až na polovinu. Buďte důslední při měření hladiny krevního cukru. Slinivka se se svými malými Langerhansový¬mi ostrůvky, jež produkují inzulín, velmi rychle uzdravuje. I kdyby bylo zničeno 90% těchto ostrůvků a každodenní dávky inzulínu by byly nezbytné, polovina z nich se může zregene¬rovat a inzulín už nebude třeba dále dodávat. Sama inzulínová injekce může být znečištěna metanolem (krutá ironie - lék sám o sobě zhoršuje nemoc, k jejímuž léčení je určen). Udělejte si vlastní test. Jako vzorek metanolu můžete použít kapalinu do ostřikovače u auta. Otestujte různé druhy inzulínu, než objevíte ten, který metanol neobsahuje. Jestliže se léčíte z cukrovky, je velmi důležité každý den kontrolovat hladinu cukru v krvi. Váš stav se totiž může zlepšovat tak rychle, že se můžete další inzulínovou injekcí dokonce pře¬dávkovat. Dávky inzulínu je proto nutné citlivě upravovat. Diabetes má ještě další aspekty. Jedná se například o často se vyskytující alergii na pšenici a ostatní obilniny, jež obsahují lepek (gluten). Slinivka a její ostrůvky by se asi uzdravovaly mnohem lépe a rychleji, kdyby byly z potravy obiloviny na nějaký čas úplně vypuštěny. Možná, že by 50% zlepšení, kterého je možno dosáhnout zničením parazitů a omezením metanolu, mohlo být ještě větší, pokud bychom se všech obilnin vzdali řekněme na jeden mě¬síc. Je známo, že při cukrovce velmi pomáhá konzumace semen pískavice (řecké seno). Jedná se snad o specifický prostředek proti motolicím a virům? Těžko říci, ale v každém případě se zdá velmi vhodné tato semena zařadit na jídelníček. Umělá sladidla bývají rovněž znečištěna metanolem. Místo toho, aby postiženým cukrovkou po¬máhala, ještě jim škodí. Nepoužívejte je. Léky, jež stimulují činnost slinivky, aby produkovala více inzulínu, mohou být také často zne¬čištěny rozpouštědly. Pokud je užíváte, otestujte je na přítomnost metanolu a střídejte druhy, dokud nenajdete lék čistý. Je možné, že tyto léky již nebudete potřebovat, a tak se Vám navíc vynaložené náklady vrátí. Většina lidí může množství metanolu v potravinách podstatným způsobem snížit. Nebudou po¬tom mít zvýšený obsah kyseliny kojické jako diabetici. Kyselinu kojickou jsem nalezla v kávě a bramborech s šedými skvrnami uvnitř hlízy. Nejezte bezbarvé brambory, ani když jsou pe¬čené. To, že jsme schopni jedovaté látky, jako například metanol, odbourat, nás ještě ne¬opravňuje k tomu, abychom je konzumovali. Vše, co je jedovaté, je pro nás velmi škodlivé. Buďme opatrní. Všichni diabetici mají ve slinivce rovněž jistý virus, jež je označován jako HA. Tento virus se množí v kůži jako bradavice, ale je také rozšířen po celém těle (kromě slinivky hlavně ve slezi¬ně a v játrech). Není nutné tento vir ničit, neboť zmizí sám, jakmile se zbavíte slinivkové motolice, ke které nepopiratelně náleží. Nabízí se otázka, zda slinivková motolice nebo HA vi¬rus sami o sobě způsobují cukrovku. Pravdou je, že pravým původcem nemoci může být bak¬terie, na kterou jsme při svých výzkumech dosud nepřišli. Metanol se rovněž koncentruje v očích, a proto existuje úzký vztah mezi cukrovkou a očními nemocemi. Dobrým prostředkem jak na cukrovku, tak i na nemocné oči, je borůvkové listí. Působí snad proti metanolu nebo detoxikuje kojickou kyselinu? Uvařte si čaj tak, že dáte 1/4 hrnku listů na tři hrnky vody. Pijte 3/4 hrnku čaje každý den. Diabetici by měli rovněž užívat chrom (třikrát denně 200 mcg), protože pomáhá inzulínu, aby se dostal do jejich buněk. Ve slinivce se hromadí zlato. Z Vašich zubů by měly zmizet veškeré těžké kovy, včetně zlatých korunek, a neměli byste nosit žádné kovové šperky (ani zlaté) přímo na kůži. • Blythe Jenkinsová užívala Micronase (5 mg za den), ale její ranní hladina cukru se stále po¬hybovala okolo 183 jednotek. Měla slinivkové motolice a ovčí jaterní motolice ve slinivce. U ní doma byl zvýšený obsah vanadu z unikajícího plynu a kadmia ve vodě ze starých trubek. Po zničení parazitů a pročištění ledvin se její ranní cukr snížil na 148 jednotek. Také se zbavila návalů horka a bolestí v nohou a tříslech. To ji natolik povzbudilo, že se rozhodla pročistit ještě zbytek těla. Poté mohla úplně vysadit všechny své léky. • Robert Greene (65 let) si píchal inzulín již pět let. Dával si dvě injekce za den (každá o 25 jednotkách), ale ani to nepomohlo snížit jeho hladinu cukru, která se ráno pohybovala až na 288 jednotek. Dávky inzulínu mu byly zvýšeny na 30 jednotek, ale bez výraznějšího efektu. Nohy a chodidla ho tak bolely, že se nemohl pohybovat, aniž by se opíral o chodítko. Ve sli¬nivce měl Loa loa. (Jedná se o další případ, kdy se parazit usídlí na jiném místě, než je u něj běžné - tentokrát to byla slinivka namísto srdce. Jsem přesvědčena o tom, že to způsobují rozpouštědla.) V jeho slinivce se usídlil také virus, způsobující příušnice, HA virus, My¬co¬plasma, chřipkový virus, virus planých neštovic, Adenovirus a Shigellu. Příčinou bylo zcela jistě nahromadění metanolu v tomto orgánu, který pocházel z různých nápojů a umělých sla¬didel. Jakmile tyto produkty přestal používat a zničil všechny parazity frekvenčním generáto-rem, jeho ranní hladina cukru klesla pod 100 jednotek a dávky inzulínu proto musel snížit na 20 jednotek Také užíval chrom (200 mcg 2x denně). Mezitím se zbavil asi dvou tisíc žlu¬čo¬vých kaménků. Mohl opět chodit a rozhodl se, že si najde práci na částečný úvazek. Celá léčba trvala jeden rok. • Ralph Dixon (72 let) měl užívat 30 jednotek inzulínu jednou denně. Předtím šest let užíval tablety. Stále však měl nalačno krevní cukr na hodnotě 242 jednotek. Měl ve slinivce sliniv¬kové motolice, které hostily bakterie a viry. Choval pudla. Poté co zničil patogeny a pročistil si ledviny, jeho cukr klesl, a proto byl nucen snížit dávky inzulínu na 25 jednotek. (Cukr byl na hodnotě 111.) Brzy nato musel dávky dále snížit na 20 jednotek. Užíval chrom a magnézi-um (50 mg jednou denně), kapsle s pískavicí (dvě denně) a borůvkové listí. Pročištěním těla se zbavil také angín a chronické únavy. Pokud by však přerušil preventivní protiparazitický program, jeho hladina cukru by se velmi rychle zvýšila, což by ukázalo, jak snadno dojde k re¬infekci a jak rychle si paraziti najdou znovu cestu ke slinivce. • Melissa Birdová (54 let) trpěla několika závažnými nemocemi, včetně nemoci srdce (prodě¬lala dvě angioplastiky a četné další zákroky). Rovněž měla cukrovku. Píchala si 15-18 jedno¬tek inzulínu jednou denně. Kromě slinivkových motolic měla ve slinivce také motolice střevní a dále měla vysoký výskyt škrkavek. Také měla bradavice a kandidózu. Naštěstí doma ne¬cho¬vali žádná zvířata. Její parazity jsme okamžitě zničili frekvenčním generátorem a pře¬depsala jsem jí byliny k pročištění ledvin. O sedm týdnů později nám sdělila, že musela vysa¬dit inzu¬lín, neboť její ranní hladina cukru klesla na 90 jednotek. Poté omezila kávovinové ná¬poje a umělá sladidla, která obsahují metanol a začala užívat byliny proti parazitům a pročiš¬ťovat si játra. Den po započetí jaterní kůry její cukr stoupnul na 164 jednotek, ale vzápětí se srovnal do normálu (pod 100), a ona se již neodvážila si dále píchat inzulín nebo užívat tablety. Do¬po¬ručili jsme jí, aby velmi pečlivě a pravidelně kontrolovala svoji hladinu cukru, a také aby přestala kouřit. • John Angert (65 let) neužíval žádné léky, kromě těch na cukrovku. Byl natolik v rozpacích, že nám nechtěl ani sdělit hladinu svého cukru. Měl ještě řadu dalších zdravotních problémů. Měl v těle thalium, pocházející z vitamínu C, a palladium ze zubních plomb. Měl několik druhů parazitů. Po úpravě chrupu a zničení parazitů se jeho hladina cukru nalačno snížila na 98 jednotek. Jeho křeče v nohou se však i přes pročištění ledvin stále objevovaly. Teprve když začal pít mléko, zbavil se fosforečnanových krystalků a tím i těchto křečí. • Cornelius Edens (33 let) přišel kvůli své cukrovce. Trpěl také únavou, zažívacími potížemi a bolestmi hlavy. Měl bezpočet dalších menších příznaků jako bolest v srdeční oblasti nebo ve varlatech. Cukrovku mu zjistili teprve před rokem. Užíval inzulín (Humulin 20 dlouhodobě působící a 6 běžných jednotek) vždy ráno. Často vynechal večerní dávku, která byla 14 plus 6 běžných jednotek. To snížilo jeho ranní hladinu cukru nalačno na 166 jednotek. Měl sliniv¬kové motolice jak ve slinivce, tak i ve varlatech. Zjistili jsme vysokou hladinu aflatoxinu. Do¬poručili jsme mu, aby jedl chléb pouze z místní pekárny. Zvýšené koncentrace stříbra, niklu a velmi vysoká koncentrace zlata pocházely pravděpodobně z jeho zlatých korunek. Ne¬chal si je proto nahradit kompozitovými. Ve slinivce jsme mu zjistili skelná vlákna a také vy¬sokou hladinu metanolu. Z tohoto důvodu přestal pít veškeré kupované nápoje, ať už zmražené, instantní nebo hotové. Přítomnost benzenu, propylalkoholu, a Salmonel, Shigell, nebo Escherichie coli jsme nezjistili. Ve slinivce však měl velký výskyt zlatého stafylokoka. Ob¬vyklým zdrojem této bakterie jsou zuby, a tak musel navštívit dentistu, aby mu našel kavity a vyčistil skryté infekce. Dále musel najít zdroj skelných vláken a zajistit ho. Používal zapper každý den po dobu jednoho měsíce. Užíval vitamín C (1 čaj. lžička s každým jídlem kvůli zá¬c¬pě), B-komplex a kyselinu thioktovou. Kvůli problémům s varlaty jsem mu předepsala ledvi¬novou kůru a po šesti týdnech i jaterní kůru. Měl nás navštívit opět po třech týdnech - poté, co bude mít opravený chrup. Již se však nikdy nevrátil. Po čtyřech měsících nám volal, že už nepotřebuje inzulín a vede se mu dobře. Prediabetes • Alyce Doldová (64 let) přišla, neboť ji trápil cukr v krvi a bolest na hrudi. Krevní testy ukázaly ranní hladinu cukru nalačno na hodnotě 136 jednotek, což ukazovalo na začínající nedostatečnou produkci inzulínu. Měla ve slinivce slinivkové motolice a metanol a také virus příušnic a HA virus. Měla v těle také šest rozpouštědel, jež pocházela z hroznových otrub a syrových obilovin, které každý den jedla. Byla vcelku ráda, že může tento stereotyp narušit. Kazdy druhý den snídala dvě vejce se suchary či chlebem (ne však tousty) a vařené cereálie. Její bolest na hrudi byla způsobena Dirofilariemi a zlatým stafylokokem, jež se vyskytoval pod některými zuby. Parazity a stafylokoky jsme zničili frekvenčním generátorem. Poslala jsem ji k zubaři kvůli kavitám a předepsala jsem jí ledvinové byliny. O dva týdny později měla ještě stále menší bolesti na hrudi, způsobené stafylokokem, a chrup ještě neměla zcela opra¬vený. Dala jsem jí chrom (600 mcg za den), aby pomohl inzulínu regulovat její cukr. JejíLDH test ukázal vysokou hodnotu. Dokázala toho však již hodně a rozhodla se, že dá svoje tělo zase do pořádku. Cukrovka v dětském věku Podstata problému je stejná jako při cukrovce u dospělých, avšak řešení je mnohem snadnější (ovšemže za předpokladu, že spolupracuje celá rodina). • Wesley Evanco (6 let) začal mít příznaky cukrovky již v jedenácti měsících života. Předtím prodělal plané neštovice. Měl ve slinivce slinivkové motolice a metanol. Žádná jiná rozpouště¬dla jsem nezjistila. Problém byl tedy zjevně způsoben motolicemi. Wesleyho otec slinivkové motolice neměl, ale matka jich měla velké množství a taktéž měla vysoký obsah metanolu. Aby se tedy mohl chlapec uzdravit, musela se nejdříve ona zbavit svých parazitů a metanolu. Podle ní však mezi jejím a chlapcovým zdravím nebyl žádný vztah. Naše úsilí o vyléčení chlap¬ce tak nepřinášelo žádné výsledky. Doufejme, že nám všem Wesley odpustí. Připadá mi to mnohem přínosnější, a navíc mě tam neiritují kecy o "zatěžování společnosti".
P1i - Tools & Apps für Symbian UIQ3: Sony Ericsson P1i kaufen - Der Super-Mega-Deal
pondelok 28. mája 2012
Facebook allegedly planning on releasing a phone next year - GSMArena.com news
Som zvedavy, ktoremu vyrocovi bude zverena vyroba facebook telefonu.
sobota 26. mája 2012
piatok 25. mája 2012
streda 23. mája 2012
Geocaching býva často adrenalín
štvrtok 26. apríla 2012
Dve stovky kesi najdenych, padne do augusta 300-vka?
Dnes prekonana 200-vka na http://t.co/bpyLTkM. Dnes najdena 202-ha geokes. Happy geocaching! -- Radoslav Žiak (@roxetak)
štvrtok 19. apríla 2012
utorok 17. apríla 2012
štvrtok 12. apríla 2012
Prosim vsetkych zachranme tuto kesku.
A mozno i archivaciu. Ospravedlnujem sa majitelovi, ale pri loveni tejto kesky sa mi vysmikla z ruky a padla do Vahu. Pomylil ma jeden log, zevraj silno drzi. Pokusim sa ju dohladat popri brehu ak ju niekde vyplavi zajtra. Este raz sa ospravedlnujem. Sheet happens. Ak ju najdete doneste ju ku kaplnke v Mojsovej Lucke.
štvrtok 22. marca 2012
streda 21. marca 2012
nedeľa 18. marca 2012
streda 14. marca 2012
Xperia S has a non removable battery, or does it? - SE-NSE Forums
Toto môže odradiť potenciálnych kupcov telefónu, od jeho zakúpenia. Nemožnosť výmeny batérie.
utorok 13. marca 2012
piatok 9. marca 2012
Sony Xperia S a velký bug s GPS
Hanba, Sony. Hned prvy smart, prva vlajkova lod, pod samostatnou znackou Sony. A hned bug s GPS. Ti japonci nevedia nic urobit poriadne. Nic proti nim, ale voci znacke Sony mam vyslovene odpor, od vtedy co som sa bavil s ich navigaciou nav u-82, ktorej podpora skoncila cca. 1 rok po uvedeni na trh. A posledny update map bol v roku 2008, potom uz nic. Mozete ju pouzit ako tazitko, ci podlozku pod stol. Lebo navigacia bez aktualnych map je vam na tri zname veci ...
štvrtok 8. marca 2012
utorok 6. marca 2012
pondelok 5. marca 2012
nedeľa 4. marca 2012
piatok 2. marca 2012
Android allows applications direct access to your photos, too - GSMArena.com news
Android allows applications direct access to your photos, too
Just a couple of days after uncovering the security loophole in iOS, whereby an application can copy the user's entire photo library and upload it simply by asking for location information in photos and videos, The New York Times is back with similar issue found on Android devices as well.
In case of Android, the issue is a bit more worrying, as was demonstrated by the Times, using the same method they used with iOS. They built a simple time app for Android, which, in its permission dialogue, made no mention of accessing the photos on the device but simply for Internet access. This app was then able to not only access the photos on the device but also post it on a website, all behind the user's back.
When The Verge contacted Google regarding this, it gave the typical developer argument of it being a feature and not a bug. Google said Android was designed in a way to facilitate access to your files because older devices had memory cards in them. But now that more and more Android device are having a fixed internal memory, the will be looking into adding permission for apps to access images.
Like we mentioned in our previous article regarding the iOS bug, this is no different than the way images can be access on your desktop computer. However, with Google now monitoring apps using its Bouncer program, like Apple, it too has fewer excuses to allow such behavior from apps on its store.
sobota 25. februára 2012
Návod: Jak opravit umrtvený UIQ smartphone?
Nakolko sa na strankach uiqmania.cz mnozia poziadavky na navod na opravu umrtvenych, ci inak poskodenych smartfone telefonov SonyEricsson Symbian UIQ3. Dovolil som si dat na svoj blog navod od autora Martina Vagnera:
Návod: Jak opravit umrtvený UIQ smartphone?
02. 06. 2010 - Martin Vagner
Poslední dobou mě bombarduje více uživatelů, že jim při updatu přes SEUSII ,,zkolabuje'' telefon a nahrátí nové revize se nezdaří. Telefon pak nejde spustit ani znovu aktualizovat. Zde přináším malý návod, který jsem objevil na zahraničním fóru.
Tak jak jsem již zmínil, update je hlavně určen všem majitelům, kteří zkoušeli update pomocí SEUSII a ten se nezdařil. Telefon pak nelze aktualizovat ani spustit - displej jen jemně svítí a přístroj se nespustí.
A o jaké modely UIQ3 se jedná? Jsou to modely: M600i, P990i, W950i, P1i a W960i. Čistě teoreticky by to mělo fungovat i s modely G700i a G900i.
Tak jak tedy na to?
V prvním kroku si stáhněte tento balíček uiq3_xs.zip .
Jde o sestavu samotného programu XS++ a pak jednotlivých balíčky pro jednotlivé modely. A následně postupujte dle těchto kroků:
1. Vypněte telefon (vyjměte baterii a vložte zpět) a spusťte XS + + (!spustit bez SIM karty!)
2. Označte 'Smartphone' a klikněte na tlačítko Connect
3. Stiskněte a podržte tlačítko na 'C' tlačítko na telefonu a pak připojit pomocí kabelu USB
4. Počkejte, až to končí analýza telefonu (progress s několika zelenými texty zcela dole)
5. Flash vašeho smartphonu: Vložte příslušný opravný balíček (!nerozbalovat ZIP soubor!)
6. Pozor označit pouze položku FLASH CCPU(viz screen 2)
7. Stisk Flash PDA
8. Počkejte dokud se neobjeví disconnect phone(screen 3) ... následně odpojte telefon
9. Odpojte telefon, ale nespouštějte jej!
10. Aktualizace telefonu přes SEUSII, následně spustit telefon. Vše by mělo fachčit;-).
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 756x455.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 756x455.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 756x455.
Opravné balíčky pro jednotlivé modely v balíku nesou tohle označení:
M600 opravný balíček: CCPU Signaling SW R9F011 prgCXC162037 R615 RED49
P1 opravný balíček: CCPU Signaling SW CXC162037 R9H004 RED53
P990 opravný balíček: CCPU Signaling SW R9GA001 prgCXC162037 R6E28 RED49
W960 opravný balíček: CCPU Signaling SW R9H004 prgCXC162037 RED49
A na závěr tradiční upozornění!!! Všechny podobné úkony děláte na vlastní nebezpečí, SonyMania neručí za škody, které si způsobíte použitím tohoto návodu!!!
Návod nalezen na serveru persian-forums.com.
piatok 24. februára 2012
Webové stránky Sony Mobile nebudou lokalizovány do češtiny
Webové stránky Sony Mobile nebudou lokalizovány do češtiny
24. 02. 2012 - Martin Vagner
Zní to až neuvěřitelně, ale ihned v začátcích fungování samostatné značky Sony přichází nepochopitelný krok, kdy české zastoupení oficiálně oznamuje, že oficiální webové stránky Sony Mobile nebudou ,,mluvit'' česky.
Společnost Sony začátkem roku 2012 definitivně převzala otěže mobilů Sony Ericsson pod svá křídla. Daly se očekávat jisté kroky a změny, ale že začneme takto nepochopitelně to se mi nezdálo ani v nejčernějších snech.
Ano je to tak, české zastoupení Sony dnes na Facebooku oficiálně oznámilo , že stránky SonyMobile.com nebudou nijak lokalizovány do češtiny.
Za sebe můžu říct, že mi tento krok vyrazil dech a vůbec se s tímto rozhodnutím neztotožňuji. Podpora webových stránek do místního jazyka je běžný jev dnešní společnosti a to u naprosté většiny firem, které u nás v republice aktivně působí. Pak nechápu prč společnost Sony vymýšlí něco nějak jinak. Je to obrovská ostuda, kterou pravda asi české zastoupení nemůže ovlivnit, ale o nečem to vypovídá. Pro Sony je český trh opravdu nejspíše okrajovou záležitostí a tak nemá důvod si dát práci s českým překladem. Je zajímavé, že pod značkou Sony Ericsson vše šlo a nebyl s tím problém a u Sony Mobile je to přesně naopak. Je sranda, když pak člověk úspěšně navštíví základní webové stránky Sony.cz, kde se českého jazyka dočkáme. Tak proč ne u Sony Mobile?
Každopádně tento fakt asi nezměníme a vy všichni kdo máte zájem si o Sony Mobile aktivně něco zjistit, tak jen přes profil na Facebooku . Osobně mi ani tohle nepřijde jako šťastný krok, sám tuto sociální síť příliš nevyužívám a nebudu jistě sám.
Sony releases Android 4.0 Beta ROM for certain Xperia handsets - GSMArena.com news
Sony releases Android 4.0 Beta ROM for certain Xperia handsets
Video
Sony Mobile has released a beta of the Android 4.0.3 ROM for certain Xperia handsets. These include the Xperia arc S, Xperia neo V and Xperia ray. Compared to the alpha ROM released back in December, the beta enables GSM radio and FM radio functionalities, which means you can make and receive calls and browse the web. However, Wi-Fi and Bluetooth functionalities are still unavailable.
The new beta ROM includes features such as the new lockscreen, which includes the ability to control the music player and launching the camera. Sony will also include the face unlock feature found on the Galaxy Nexus in the final version, but it is currently unavailable. Other new features include the ability to bring up a list of messages that you can send after you decline a call and a new dialler app which features the highly useful quick dial mode.
Apart from this you get the usual Ice Cream Sandwich goodies, such as the new multi-tasking view and notification screen where you can use the swipe gesture to remove items from the screen. The beta ROM does not include the usual Google applications, however, such as Gmail, Google Maps, Android Market, etc. but they will obviously be added in the final version.
The ROM is now available for download on Sony's website but before you go ahead and download it do keep in mind all the limitations of the current ROM mentioned above. There are also some issues, such as having to unlock the bootloader, which means you won't be able to download the final version when it comes out a couple of months later. So make sure you go through all the warnings and instructions in the source link below before you install it on your phone.
Source
štvrtok 23. februára 2012
Panasonic by mal predstaviť Android s fotoaparátom Lumix - MobilMania.sk
Podľa nešpecifikovaných zdrojov portálu Pocket-Lint by japonský producent mal budúci týždeň na kongrese MWC 2012, ktorý sa bude konať v Barcelone, predstaviť high-endový smartphone so špičkovou výbavou a integrovanou fototechnológiou Lumix.
Novinka má bežať na operačnom systéme Android, samozrejmosťou je taktiež dvojjadrový procesor. Na rozdiel od modelu Eluga, ktorým sa Panasonic vracia na európske trhy, však pravdepodobne nebude využívať OLED displej. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.
„Prémiový“ smartphone by sa tak zaradil medzi najlepšie fotomobily súčasnosti. Špekuluje sa taktiež či bude novinka disponovať aj optickým zoomom. Tým pádom by mohla prekonať špičku v tejto oblasti, medzi ktorú zaraďujeme Nokiu N8, iPhone 4S či Samsung Galaxy S II. Nástupcu svojho fotomobilu však chystá aj Nokia. Boj o prvé priečky v tejto oblasti sa tak zrejme nebude uberať len v naháňaní megapixlov, ako tomu bolo doposiaľ.
Mobily už nebudú blokované na operátora - Komunikácia - vat.pravda.sk
Mobily už nebudú blokované na operátora
Martin Kováčik, PRAVDA | 18.08.2007 08:50
Spotrebiteľ pri kúpe akciového mobilného telefónu už nebude odkázaný len na služby operátora, od ktorého mobil získal.
Ilustračné foto
Autor: inet
Posledný z hráčov, ktorý „lacné“ telefóny predáva s podmienkou, že klient používa jeho SIM kartu – T-Mobile – sa totiž podľa informácií Pravdy už rozhodol, že blokovanie v najbližších týždňoch zruší.
Zľavnené mobily, ktoré si ľudia kupujú pri viazanosti na dvojročný paušál, už tri roky neblokuje Orange. V akciových telefónoch od firmy Telefónica O2 funguje ľubovoľná karta hneď od júnového štartu paušálov tretieho operátora.
T-Mobile je k ukončeniu viazania akciového telefónu na svoje SIM karty opatrný. „Možnosť zrušenia blokovania zvažujeme,“ pripúšťa Martin Vidan z T-Mobile. Operátor doteraz odblokoval mobil až po skončení dvojročného paušálu. Ak si klient dal uvoľniť telefón skôr, stratil nárok na záručnú opravu. Mobily za plnú cenu sa neblokujú.
Podľa Michala Servanského, ktorý donedávna pôsobil na odbore ochrany spotrebiteľa ministerstva hospodárstva, je blokovanie mobilu nepovolené. Od júla už totiž zákon o ochrane spotrebiteľa neumožňuje viazať predávané výrobky a služby. Ak to trvá, ide podľa Servanského o „nekalú obchodnú súťaž a lesť“. T-Mobile tvrdí, že zákon neporušuje, keďze zákazník s blokovaním súhlasí v zmluve.
Zrušenie blokovania telefónu na SIM kartu podľa Servanského nestačí. Ľudia sú totiž pri kúpe mobilu za korunu tak či tak viazaní na paušál. Ak ho klient neplatí, Orange a T-Mobile požadujú vyplatiť skutočnú cenu telefónu dosahujúcu niekoľko tisíc korún. Podľa Servanského mobilní operátori nemôžu predávať akciové mobily spolu s paušálmi. Operátori oponujú, že zákon neporušujú, keďže telefóny ponúkajú aj samostatne.
Servanský tvrdí, že pre ľudí by bolo lepšie, keby sa mobily predávali na splátky a ich cena by nebola rozložená v pravidelnom hovornom. Paušály pre ľudí, ktorí nechcú nový telefón, by následne zlacneli.
Blokovanie telefónov u Ružového operátora
Blokovanie telefónov u Ružového operátora
Myslíte si, že môžete zmeniť operátora a používať svoj telefón u druhého operátora? V prípade Ružového operátora to nie je celkom tak.
Z určitých dôvodov, ktoré pre tento článok nie sú podstatné, sa spoločnosť rozhodla prejsť od Ružového operátora ku Oranžovému operátorovi. Oranžový operátor bol natoľko ústretový, že dodal pri prechode aj akciové telefóny a všetci boli v podstate spokojní. Záväzky s Ružovým operátorom boli riadne vyrovnané, služby Oranžového operátora fungovali, len mňa zo zvedavosti napadlo, či nemôžem použiť telefón Nokia zakúpený v predajni Ružového operátora v rámcii akcie v sieti Oranžového operátora. Nemôžem. Telefón je blokovaný.
Poviete si no bože, veď to Ružový operátor robí bežne. Áno, ale ja som sa rozhodol že si ho nechám legálnou cestou odblokovať. Nedá sa. U Ružového operátora vám na infolinke povedia, že po vyrovnaní všetkých záväzkov vám telefón odblokujú za mierny poplatok na vybraných predajniach. Neodblokujú. Povedia vám, že to nejde, že musíte priniesť XX tlačív atď. Po niekoľkých nezmyselných návštevách predajní, nezmyselných rozhovoroch bez konca som to vzdal. Napriek tomu, že majú všetky potrebné tlačivá k dispozícii, napriek tomu, že vedia, že všetky záväzky máte vyrovnané, jednoducho vám telefón neodblokujú.
Poviete si, že ak nepochodíte u Ružového operátora, pochodíte snáď niekde inde. Značkový servis Nokia bez úspechu. Tvrdia, že by prišli o licenciu. O akú licenciu a od koho netuším a asi ani oni netušia. 12 rôznych predajcov a servisov ponúkajúcich aj odblokovanie telefónnych prístrojov sa tvári, že síce to robia, ale nie s vaším telefónom a nie keď odchádzate od Ružového operátora. Našiel sa len jeden predajca, ktorý povedal, že za 2000 Sk ho odblokuje, ale bez záruky, že bude telefón fungovať. Ďakujem, neprosím. Telefón som chcel využiť.
Neviem aký má dôvod Ružový operátor blokovať telefóny a vzhľadom na to, že už NIKDY s nim nič nemienim mať, tak ma to v podstate ani netrápi, no trápi ma KLAMANIE a ZAVÁDZANIE zákazníka-spotrebiteľa, ktorý nemá v podstate žiadnu šancu domôcť sa svojich práv.
Doplnené: Telekomunikačný úrad SR sa tvári, že to nie je jeho vec, Ministerstvo pôšt, dopravy a telekomunikácií akékoľvek právne relevantné vyjadrenie odmieta a jediné, čo môže spotrebiteľ urobiť je obrátiť sa na Slovenskú obchodnú inšpekciu. S akým výsledkom netuším, no myslím, že pod hrozbou pokuty Ružový operátor 1 telefón s radosťou a bezplatne odblokuje. Čo však mne vadí, je prístup Ružového operátora a obmedzovanie spotrebiteľských práv, čiže princíp samotný.
Boris Porošin, piatok 21. decembra 2007 13:45
Čítajte viac: http://porosin.blog.sme.sk/c/121943/Blokovanie-telefonov-u-Ruzoveho-operatora.html#ixzz1nBWobxbh
Mobilní divize Sony již přebarvila svůj web
Mobilní divize Sony již přebarvila svůj web
22. 02. 2012 - Martin Vagner - 0 komentářů - Novinky - Tisk - 93 shlédnutí
To co se očekávalo se právě dnes stává skutečností. Webová stránky sonyericsson.com se již nyní přesměruje na sonymobile.com a pohodová zelená se vybarvila na tradiční černou.
Tímto krokem můžeme definitivně zapomenout na to, že kdy existoval Sony Ericsson. Nová kapitola bude plně v režii samostatné společnosti Sony a dle toho vypadají i jejich nové stránky, které se malými kroky kompletně mění do nového vzhledu a barevného kabátku.
Obdobně to vypadá i po rozkliknutí dalších podstránek. Tohle je prostě současná realita a webové stránky SonyMobile.com.
Pro fanoušky Twitteru pak máme novou zprávu - účet @sonyericsson by měl být přejmenován v nejbližších dnech na @sonyxperia. Tak nezapomeňte sledovat i náš kanál @sonymaniacz.
Cena benzínu!!!
týkajúca drahého benzínu a
nafty.
Dôležité !!!
ČÍTAJTE POZORNE
je dôležité prinútiť týchto
ropných špekulantov, ktorý
sústavne zvyšujú ceny benzínu a
nafty !!!
Vyskúšať to nič nestojí!
AKO DOSIAHNUŤ POLOVIČNÚ CENU
BENZÍNU?
Aj keď nemáte auto, prosím Vás
prepošlite túto správu svojim
priateľom.
Benzín za polovičnú cenu ?
Pusťme sa do toho...
Už sme si overili spôsob ako
ukázať našu silu petrochemickým
spoločnostiam...
Zdá sa že benzín ešte porastie
až k cene 1.70 Euro za liter.
JEDNOTNÍ sme schopní znížiť
cenu ak budeme postupovať spolu
inteligentne a solidárne.
Tu je ako:
Heslo je zasiahnuť peňaženku
spoločností bez toho, aby sme
si sami uškodili...
V minulosti bola publikovaná
myšlienka nekupovať benzín v
určený deň, nad čím sa iba
spoločnosti zasmiali, pretože
dobre vedia, že pre nás je to
iba oddialenie kúpy a že
nakoniec si aj tak benzín
(naftu) potrebujeme kúpiť.
Avšak existuje systém, nad
ktorým sa až tak veľmi smiať
nebudú, pretože koná veľa ľudí
naraz.
Olejári a OPEC nás presvedčujú,
že cena, ktorá sa mení od 0.95
do 1€ za liter je dobrá cena,
ale my ukážeme, že rozumná cena
aj pre nich je cca polovica.
Spotrebitelia možu podstatne
vplývať na politiku
spoločností, stačí iba používať
prostriedky, ktoré máme k
dispozícii...
Návrh je takýto:
Odteraz do konca roka nekupovať
benzín (naftu) od 2 veľkých
spoločností a to SHELL a ESSO,
ktoré aj tak už tvoria jednu
spoločnosť.Ak tieto nebudú
predávať,alebo budú predávať
oveľa menej, budú prinútené
znížiť ceny. Ak tieto dve veľké
spoločnosti znížia ceny,
ostatné budú prinútené sa
prispôsobiť a tiež znížiť ceny.
Aby sme to dokázali, musia nás
byť milióni NE-klientov ESSO a
SHELL po celom svete.
Táto správa bola zaslaná
tridsiatim osobám, ak každá z
nich sa pripojí a prepošle
správu 10tim, bude nás 300, ak
tieto budú postupovať podobne
bude nás 3 tisíc a tak ďalej...
Ak správa dosiahne 7 úroveň,
30 milión spotrebiteľov bude
informovaných.
Ak všetci budú dostatočne
rýchli môžeme zapojiť okolo 300
milión ľudí len za 8 dní.
Je zrejmé, že takýmto spôsobom
nemáme nič čo stratiť.
Koho ešte zaujímajú rôzne
darčeky, známky a pod.,ktoré
dostávame na čerpačkách...
ODVAHU !
PUSTIME SA DO TOHO !!!
Zelená kuchyňa
ZELENINY A OVOCE
pro
Slovenskou jednotnou charitu
zpracoval Dr. Vojtěch Vojtíšek, Masarykova univerzita, Brno
OBSAH
n
Název strana N Název strana
1. ČESNEK 3 18. CELER 9
2. BROKOLICE 3 19. BRAMBORY 9
3. CIBULE 3 20. ŘEŘICHA 9
4. ČERVENÁ ŘEPA 4 21. ANANAS 10
5. FENYKL 4 22. BANÁN 10
6. ZELÍ 5 23. TŘEŠNĚ 10
7. KUKUŘICE 5 24. RYBÍZ 11
8. MRKEV 5 25. GRAPEFRUIT 11
9. PAPRIKA 6 26. HROZNY 11
10. PETRŽEL 6 27. HRUŠKY 12
11. PÓR 6 28. JABLKA 12
12. RAJČATA 7 29. JAHODY 12
13. ŘEDKVIČKA 7 30. MERUŇKY 13
14. SALÁT 7 31. OŘECHY 13
15. CHŘEST 8 32. POMERANČE 13
16. ŠPENÁT 8 33. ŠVESTKY 13
17. ZÁZVOR 9
ČESNEK
Účinky :
Povzbuzuje imunitní buňky k rychlejšímu dělení a vyšší aktivitě. Má protibakteriální účinky a po staletí se využívá jako lék proti rýmě, při zánětu krku, kašli a dýchacích potížích. Napomáhá vykašlávání. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Podporuje volný průtok krve. Snižuje vysoký krevní tlak. Snižuje hladinu cukru v krvi. Má vysoký obsah vitamínu A, B1, B2 a C.
Množství :
Aspoň jeden stroužek denně. Účinek 1-2 strstroužků česneku denně na zdravotní stav srdce je zjevný po několika týdnech. Používá sa v kloktadlech a čajích. Při bolestech kloubů se nanáší přímo na kůži. Vatový tampón napuštěný česnekovým olejem a vložený do ucha je starý lék proti zánětu.
BROKOLICE
Účinky :
Aktivizuje látkovou výměnu, zlepšuje práci srdce, svalů a nervů. Snižuje riziko vzniku rakoviny. Má vysoký obsah antioxidačního betakarotenu a vitamínů C a E. Je bohatým zdrojem kyseliny listové a železa.
Množství :
Jezte jednou týdně 20 dkg v páře povařené brokolice s česnekem. Asi 1-3 dávky brokolice po 170 g týdně mohou výrazně snížit riziko rakoviny. Brokolice snižuje vstřebávání jódu, proto lidé , kteří jedí brokolici víc jak 2-3x týdně, by měli konzumovat potraviny s vyšším obsahem jódu.
CIBULE
Účinky : allicin snižuje riziko arteriosklerózy a trombózy a posiluje imunitní systém. Éterické oleje brzdí zánětlivé procesy a uvolňují hlen. Jen červené a žluté odrůdy obsahují sloučeniny, které snižují riziko vzniku nádorových onemocnění a mají protizánětlivé účinky. Švýcarští vědci zistili, že je výbornou prevencí proti osteoporóze. Obsahuje hodně zinku potřebného na stavbu kostí, vitamíny B,C, A i E.
Množství : čím víc, tím lépe. Doporučuje se jíst syrová. Musí se jíst jen čerstvá, protože po rozkrájení se po 24 hodinách stává toxickou.
Výzkumy doporučují sníst denně 60 g.
Prostředek proti chřipce :
cibuli nasekáme a uvaříme se třemi polévkovými lžícemi medu na sirup. Užívejte po lžičkách.
Na všechny respirační infekce :
připravte šťávu z nasekané syrové cibule, pokapejte ji medem a nechte stát přes noc. Užívejte každé 2 hodiny 1 kávovou lžičku.
Opar rtu :
léčíme tak, že na postižené místo přikládáme plátek syrové cibule.
Rýma :
předcházíme tak, že do nosu vkládáme tampóny namočené v cibulové šťávě.
Bolesti krku :
zmírní zábal z jemně nasekané cibule.
Hnisající rány : potřeme obvaz kašičkou z cibule a přiložíme na postižené místo.
ČERVENÁ ŘEPA
Účinky : Zmírňuje infekci dýchacích cest, reguluje krevní oběh, předchází zácpě, léčí ekzémy a posiluje vlasy. Vařená obsahuje rozpustné vlákniny, které snižují hladinu cholesterolu. Je součástí diet při onemocněních jater a ateroskleróze. Obsahuje látky s protirakovinovými účinky. Obsahuje vitamíny skupiny B, vzácné minerální a lipotropní látky. Obsahuje jód, kobalt a doporučuje se při odtučňovacích kúrách, onemocněních jater a ledvin. Je výživná, posiluje organizmus, pomáhá při léčbě chřipky a nachlazení.
Množství : Přidáváme ji do salátů, jíme nastrouhanou a šťávu masírujeme do vlasů. Šťáva smíchaná s medem se užívá při vysokém krevním tlaku. Doporučuje se roční spotřeba 3 kg. Pozor! Více jak 100ml šťávy může vyvolat mírnou nevolnost a závratě. Proto je ji třeba zpočátku míchat s mrkvovou šťávou.
FENYKL
Účinky : Obsahuje éterické oleje, vitamíny (C a E) a draslík. Podporuje trávení a má uklidňující vliv na nervovou soustavu. Fenykl je znám svou schopností uvolnit zastavené větry a pomoci při plynatosti. Semena fenyklu mají protispasmatický účinek, zmírňují žaludeční křeče. Je bohatým zdrojem draslíku. Pro lidi s oblibou jídel s fenyklem může zvýšený příjem draslíku pomoci redukovat vysoký krevní tlak. Je důležitou součástí dětských čajů. Velmi příznivě působí proti bolení bříška u kojenců.
Množství : Stonky a listy jezte v neomezeném množství. 200gramová vařená porce nahradí 20-30% denní potřeby draslíku u dospělého člověka. Doporučuje se maximálně jedna čajová lžička semen fenyklu denně. Nedoporučuje se konzumovat semena po dobu těhotenství.
ZELÍ
Účinky : Rostlinné látky a vitamín C předcházejí rakovině. Balastní látky regulují zažívání a povzbuzují líná střeva. Kysané zelí pomáhá při pocitu plnosti, pálení žáhy a krkání. Šťáva z čerstvého zelí léčí žaludeční vředy, dvanácterník a choroby tlustého střeva. Šťáva ze zelných listů zmírňuje záněty, působí dezinfekčně a odvádí škodlivé látky přes kůži. Acetylchlorin, který obsahuje, působí při depresích. Obsahuje antioxidanty a jiné látky zlepšující odolnost proti chorobám.
Množství : 1/4 hlávky pokryje 1/5 denní potřeby vitamínu C. Vnější listy a košťál je třeba pro zvýšený obsah nitrátů a olova odstranit. Obklady z čerstvých listů zmírňují bolesti svalů, hlavy, močového mechýře a léčí kožní choroby. Pri žaludečních potížích je třeba nejméně měsíc pít 5-6 skleniček šťávy denně, asi hodinu před jídlem.
KUKUŘICE
Účinky : Vysoký obsah manganu působí proti stresu, svalovým křečím a srdeční arytmii. Železo pomáhá proti chudokrevnosti.
Množství : Je bohatým zdrojem energie - je v ní mnoho uhlohydrátů a bílkovin. 100g pokryje téměř polovinu denní potřeby železa.
MRKEV
Účinky : snižuje cholesterol, předchází zácpě, pomáhá při kožních chorobách, nedokrvení a oslabení organizmu. Chrání zrak. Snižuje riziko rakoviny plic. Jednoduchý způsob, jak snížit hladinu cholesterolu v krvi. Je vynikající regenerační potravinou když se člověk cítí vyčerpaný, nebo se zotavuje. Mrkev je bohatá na vitamíny A, B a C, betakaroten, železo, vápník, draslík a sodík.
Množství : Každý den jezte 2 mrkve nebo vypijte pohár čerstvé šťávy. Půst s mrkvovou šťávou v průběhu 1 anebo 2 dní je velkou detoxikační terapií pro játra. Víc vitamínu A - karotenu se uvolňuje ze zpracované mrkve než při jezení v syrovém stavu. Při strouhání to je 36%, při rychlé tepelné úpravě až 60%, při jezení celé syrové mrkve jen 5%. Do čerstvé mrkvové šťávy vmíchejte i lžičku panenského olivového oleje,
díky němu se karoten v těle lépe využije.
PAPRIKA
Účinky : Vitamín C neutralizuje volné radikály a posiluje obranyschopnost organizmu. Přírodní látka kapsaicin povzbuzuje činnost zažívacího traktu. Betakaroten posiluje buňky, brzdí proces stárnutí a chrání před škodlivým vlivem slunce na pokožku.
Množství : Pro vysoký obsah vitamínu C se doporučuje jíst ji preventivně při nachlazení. Jedna středně velká paprika pokryje dvoj až trojnásobek denní potřeby dospělého člověka. Vitamín C se z papriky nevytrácí ani zahříváním, ani pečením. Červená paprika obsahuje 9x více betakarotenu a 2x více vitamínu C, než paprika zelená.
PETRŽEL
Účinky : Petržel je bohatá na vitamín C, provitamín A, železo, vápník, draslík, fosfor, hořčík, síru a křemík. Vysoký obsah železa zabraňuje chudokrevnosti. Vitamín C posiluje imunitní systém a povzbuzuje chuť k jídlu. Povzbuzuje činnost jater a pomáhá při dně. Je užitečným zdrojem vápníku. Pomáhá organizmu zbavit sa nadměrné tekutiny. Neutralizuje škodliviny z cigaretového dýmu.
Množství : 100g obsahuje 170mg vitamínu C. Doporučuje se používat jako koření. Na zregenerování pokožky postačí sedm dní natírání čerstvou šťávou. Odvar ze semen uvoľňuje hladké svalstvo v celém těle a zmírňuje bolesti hlavy, migrény a podrážděný žlučník. Žvýkání čerstvé petrželové natě odstraňuje v dechu zápach po cibuli a česneku.
PÓR
Účinky : Působí proti nadýmání a pocitu plnosti, žlučovým kamenům a nechutenství. Obsahuje množství vitamínu E, karotenů, železa a syrový obsahuje kyselinu listovou, vitamín C a B1. Tak jako cibule a česnek, i pór je mimořádně antiseptický a pomáhá chránit srdce a artérie před arteriosklerózou a vysokému krevnímu tlaku.
Množství : Pórový odvar se lehce připravuje a je vynikající na nahrazení úbytku minerálů po dobu nevolnosti a při průjmu. Jednoduše povařte 8-10 pórů ve 2-3litrech vody asi 1-2hodiny.
Pórový sirup je účinný prostředek na plicní infekce. Uvařte několik pórů ve vodě, a když změknou, extrahujte šťávu protlačením přes gázu. Přidejte med a pravidelně užívejte.
RAJČATA
Účinky : Povzbuzují apetit a zažívání a brzdí růst choroboplodných bakterií ve střevech. Kalium snižuje krevní tlak. Mimo srdečně-cévních chorob pomáhá při léčení různých poruch trávení. Slouží jako odvodňovací prostředek. Rajčata obsahují antioxidanty, množství vitamínu E, vitamín C a betakaroten.
Množství : Jezte libovolně. I rajčatový protlak je bohatý na karoteny a vitamín E. Jeden pohár protlaku chrání před rozličnými chorobami, hlavně před nachlazením. Preventivně pijte 1 pohár rajčatové šťávy 3x denně po dobu 3-4 týdnů.
ŘEDKVIČKA
Účinky : Pomáhá při prevenci rakovinových onemocnění. Éterické oleje podporují tvorbu žluči a urychlují zažívací proces. Používá se při léčení onemocnění žlučníku, žaludku a průdušek. Obsahuje vitamíny C a B.
Množství : Doporučuje se jíst syrová. Doporučená dávka je 1-2 kg ročně.
SALÁT
Účinky : Kyselina listová a vitamín B zlepšují činnost mozku, paměť, koncentraci a spánek. Je tradičním prostředkem na povzbuzení trávení a činnost jater. Má uklidňující účinky.
Množství : Denně snězte 150g s rajčaty a bylinkami. Když chceme získat co nejvíce živin, vybíráme salát který má víc větších, zelených listů. Umyté, zabalené hlávky s roztrhanými listy rychle ztrácejí vitamín C a kyselinu listovou. Salát ráda konzumují i malá domácí zvířata.
CHŘEST
Účinky : Výhonky jsou bohaté na vitamín C a mají mimořádně vysoký obsah vitamínu E, který zlepšuje zrakovou ostrost a potlačují projevy stárnutí pokožky, problémy se srdcem, zvyšují libido a účinně chrání buňky pred útoky volných radikálů. Podzemní kořenová část vytahuje z půdy množství účinných látek, především provitamín A. Je bohatý na vitamíny skupiny B a obsahuje velké množství kyseliny listové. Mimo toho obsahuje hodně draslíku a zinku. Chřest patří k nejlepším omlazovacím prostředkům v přírodě. Posiluje imunitní systém a chrání před záněty. Aktivuje tvorbu hormonu štěstí a pomáhá při poruchách spánku. O chřestu sa zároveň říká, že upravuje vysoký krevní tlak, podporuje činnost srdce a ledvin. Pomáhá při uvolňování nervového napětí.
Množství : Chřest je jako stvořený pro různé diety, neboť obsahuje velmi málo kalorií (na 100g jen 18kalorií). Je též bohatý na vlákniny, které mají blahodárný vliv na střeva. Když zkonzumujete 250g, pokryjete celodenní potřebu vitamínu C. Chřestovou sezónu bychom měli využít na chřestovou kúru. Aktivizuje metabolizmus celého organizmu. Už po týdnu (denně zkonzumovat 200g chřestu) se budeme cítit svěží a vitální.
Jak správně vařit chřest : nejprve odřežeme dřevnatou spodní část a chřest oloupeme (postupujeme vždy od hlavičky dolů). Aby nezčernal, namočíme ho do studené vody. Před vařením ho svážeme po 6-10 kusech a postavíme do hrnce s osolenou vodou hlávkami nahoru. Stačí když bude ve vodě jen do poloviny, křehké hlávky se uvaří v páře. Vaříme 10 - 15 minut.
ŠPENÁT
Účinky : Betakaroten a vitamín E zachytávají volné radikály. Kalium snižuje krevní tlak a magnézium působí proti svalovým křečím. Může ochránit před degenerací zraku. Je užitečným zdrojem železa. Mimo toho obsahuje vitamíny C, B1 a B2, jód, vápník a kyselinu šťavelovou, která váže vápník, takže při větší spotřebě je třeba dávat pozor, aby se organizmus neochudil o tento minerál.
Množství : 200g pokrývá polovinu denní potřeby kalia. Mražený špenát si uchovává více živin než zvadlý čerstvý. Konzervovaný špenát si udržuje podstatné množství živin mimo kyseliny listové. Lidé postižení dnou, nebo ti co mají ledvinové kameny, by se měli špenátu vyhýbat pro jeho vysoký obsah oxalátů.
Jak správně vařit špenát : dobře umyté, očištěné lístky dáme do hrnce, který uzavřeme pokličkou, a na mírném ohni minutu-dvě spaříme. Není třeba ho podlévat vodou, stačí mu vlhkost, která se uvolní z lístků. Uvařené listy pokrájíme nahrubo. Dáme na pánev s na tukem smaženou cibulkou, solí, pepřem a kmínem, dusíme pod pokličkou do vydušení větší části vody a dle potřeby přidáme česnek, nebo rozklepnuté vejce..Dochutíme muškátovým květem..
ZÁZVOR
Účinky : Je klasickým léčebným prostředkem při rýmě, chřípce a kašli. Osvěžující čaj připravený z čerstvého kořene pomáhá vylučovat hleny a posiluje žaludek. Horký zázvorový čaj pomáhá při zimnici, obklady prinášejí úlevu při zánětu nosních dutin, při zánětu průdušek a při jiných plicních těžkostech.
Množství : Vatový tampón namočený v zázvorovém odvaru přináší úlevu při bolestech ucha. Přiložený na pokožku zvyšuje prokrvení, a tak zmírňuje bolesti způsobené chřipkou.
CELER
Účinky : Je to nejen známá zelenina, ale i důležitá léčivá rostlina. Používají se všechny části včetně semen. Nať je bohatá na vitamíny a minerály. Je vhodná jako potravinový doplněk pro nemocné cukrovkou. Éterické oleje a sedanolid mají povzbuzující účinek na zažívací orgány. Betakaroten neutralizuje volné radikály. Kalium reguluje krevní tlak a krevní oběh. Zbavuje pocitu stresu. Díky bohatému obsahu draslíku uklidňuje nervy a zlepšuje subjektivní stav. Naťový je lepší než kořenový. Je vynikající složkou redukční diety.
Množství : 150g pokrývá 1/4 denní potřeby kalia. Najlepší je ho jíst syrový, např. strouhaný v salátech. Celerové listy se dají dobře sušit a dlouho si uchovávají svou vůni.
BRAMBORY
Účinky : Jsou bohatým zdrojem vitamínu C a B a obohacují tělo draslíkem, magnéziem, fosforem a železem. Vyrovnají se dietním potravinám i počtem kalorií. Nejvíc se v lidové medicíně využívá šťáva ze syrových brambor tradičně na trávicí těžkosti, gastritidy, poruchy jater a žlučové kameny. Syrová bramborová šťáva utišuje záněty a podporuje hojení kožních infekcí a poranění. Plátky syrové brambory jsou vynikajícím obkladem na opary a omrzliny, a když ho dáme na spánky, pomůže na bolesti hlavy a migrénu.
Množství : 100g brambor = 70 kalorií. Pokud se brambory vaří (v páře nejlépe) nebo pečou ve slupce, zachovávají si mnoho ze své výživové hodnoty a jsou i lehce stravitené.
ŘEŘICHA
Účinky : Je bohatá na železo, vitamín C a měď. Pomáhá při chudokrevnosti, odstraňuje pocit únavy. Výborně pročišťuje krev a zbavuje tělo toxinů. Stimuluje činnost jater, pankreasu a žlučníku. Žvýkání syrové řeřichy posiluje dásně a pomáhá zamezovat jejich krvácení. Při vnějším použití vhodně působí na nečistou pleť a hnisavé vřídky.
Množství : Podle lidových léčitelů by však denní dávka řeřichy pro dospělou osobu neměla překročit jednu polévkovou lžíci.
ANANAS
Účinky :
má vysoký obsah enzymů, hlavně bromelinu. Tyto enzymy pomáhají při uzdravování, zmírňují rozličné záněty a zlepšují trávení. Urychlují spalování tuků a zabraňují tvorbě tukového tkaniva. Odvodňuje organizmus a zmírňuje otoky. Pomáhá při střevních poruchách a průjmu. Odstraňuje stařecké skvrny. Zvyšuje hladinu bílkovin v celém organizmu. Mimo vitamínu B12 a E poskytuje i ostatní vitamíny, minerální a stopové látky.
Množství :
v čase diety konzumovat půl ananasu denně, jeden plátek před každým jídlem. Častá konzumace čerstvého ananasu má blahodárné účinky. Čerstvě vytlačená šťáva se používá při horečkách a při mořské nemoci. V zemích karibské oblasti, odkud pochází ho považují za afrodiziakum.
BANÁN
Účinky : Díky obsahu tryptofanu je vynikajícím antidepresivem, který má pozitivní vliv na náladu. Ideální pro lidi, kteří potřebují vytrvalost, sílu a soustředění. Mají vysoký obsah magnézia (36mg/100g) a draslíku (382mg/100g). Jeden-dva banány zlepší náladu a pomáhají usnout.
Množství : Jezte libovolné množství.
TŘEŠNĚ
Účinky : Obsahují vitamín C a draslík. Ten pomáhá udržovat zdravou pokožku a pravidelný rytmus srdce. Působí preventivně proti dně, odvádějí z těla toxické látky a čistí ledviny. Mají močopudné účinky a pomáhají pročistit organizmus. Nachází se v nich kyselina křemičitá, která blahodárně působí na zpevnění vaziv. Mimo toho obsahují i fosfor, který uklidňuje nervovou soustavu. Třešňové listy se přidávají i do čajových směsí pro jejich močopudné účinky. Koupel v odvaru zmírňuje bolesti kloubů při revmatizmu.
Množství : Jezte libovolné množství. Třešně se stopkou vydrží déle.
RYBÍZ
Účinky : Obsažené flavonidy působí proti arterioskleróze, nachlazení a při problémech se střevy. Napomáhají sekreci různých štáv. Jsou bohaté na betakaroten, biotin, vitamín C a E. Zabraňují infekci močových cest. Přinášejí úlevu při zánětech. Výborný zdroj draslíku.
Množství : Jezte libovolné množství, především syrového rybízu. Džusy z černého rybízu často obsahují jen málo ovoce. Proto si řádně přečtěte obal.
GRAPEFRIUT
Účinky : Obsahuje vitamín C. Růžový je na něj bohatší než bílý. Mimoto obsahuje betakaroten, jenž se v organizmu mění na vitamín A, který napomáhá zachovat si mládí a chrání nás před infekcemi.
Množství : Růžový grapefruit denně pokryje denní dávku vitamínu C.
HROZNY
Účinky : Všechny sorty hroznů patří k nejzdravějším druhům ovoce vůbec. Hrozny obsahují kyselinu listovou, barviva, minerální látky a stopové prvky. Z minerálních látek má nejvíce draslíku, který pomáhá organizmu nejen při odstraňování odpadních látek, řízení srdečního rytmu, ale pomáhá i jasnému myšlení. Vlákniny, které jsou ve slupkách hroznů, podporují činnost střev. Zároveň obsahuje vitamín C, E a vitamíny skupiny B. Regeneruje vrchní část pokožky, zmírňuje stavy při žlučových a ledvinových kamenech. Dodává množství antioxidantů. Šťáva se používá při léčbě chorob, které vznikají hromaděním toxinů v těle. Působí močopudně a žlučopudně, mírně prohání. Protože mají hrozny močopudný účinek, pomáhají z těla vyplavovat škodlivé látky. Snižují kyselost žaludečních štáv. Výhodou hlavně pro podzimní dny, kdy mnozí z nás pociťují nostalgii za létem a těžko se vyrovnávají se změnami počasí, je, že hrozny zmírňují únavu a deprese. Pro svou výživovou hodnotu jsou doslova energetickou bombou.
Množství : Hrozny můžeme v syrovém stavu použít při výrobě salátů, na zpestření studených mís či jednohubek, hlavně sýrových. Kombinace rokfóru a bobule hroznů je opravdu vynikající. Základním pravidlem je mít kvalitní hrozny, čerstvé, ve střední velikosti, s pevnou slupkou a se šťavnatou a masitou dužinou. Z kvalitního základu je potom i kvalitní produkt.
HRUŠKA
Účinky : Obsahuj mimo vitamínů hlavně vápník, fosfor a lehce stravitené
cukry. Mají antibakteriální, močopudný a posilující účinek, hlavně v
kombinaci s ovesnými vločkami. Plody nebo šťáva se používají v
lidovém léčitelství při obezitě, močových kamenech, vysokém krevním tlaku.
Vařené a pečené se používají proti kašli a na záduchu, odvar ze sušených
hrušek proti průjmům. Hrušky pročišťují střeva, odstraňují zácpu a jiné
poruchy trávení. Některé odrůdy obsahují v dužině drobná zrníčka, která
lidem s citlivými střevy a poruchami žlučníku, pokud se jedí syrová,
způsobují těžkosti. Plané hrušky mají léčivější účinky, než hrušky
ušlechtilé.
Množství : Když občas sníme hrušku, pozitivně si tím stimulujeme lepší náladu.
JABLKO
Účinky : Jablka téměř neobsahují bílkoviny, mají však vysoký obsah vody, málo sacharidů a ve slupce nepatrné množství vody. Mimořádně jsou bohatá na vitamíny a stopové prvky.
Jablka mají vysoký obsah draslíku. Jablko obsahuje až 30% vlákniny. Regenerují a očišťují organizmus, snižují hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Jsou účinná při bolestech hlavy a závratích. Pomáhají proti průjmu i zácpě. Proti průjmu pomáhajú sladká jablka, při zácpě zase kyselá, která povzbuzují činnost střev. Jsou osvědčeným prostředkem při těžkostech s klouby. Podporují odolnost proti chorobám. Jablka působí jako vynikající omlazovací kúra. Ze slupky a dužiny, které chrání jaderník, se v lidském organizmu uvolňují látky s léčivým i preventivním účinkem. Odvar z jabloňových květů má uklidňující účinky a zmírňuje záchvaty kašle. Při chřipce a kašli se osvědčilo pití šťávy z jablek. Jemně nastrouhané jablko i se slupkou konzumované večer váže ve střevech toxické látky.
Množství : Víceré výzkumy potvrdily, že konzumace jednoho jablka ráno a večer výborně regeneruje a očišťuje organizmus.
JAHODY
Účinky : Obsahují mangan, který účinkuje jako afrodiziakum. Také urychľují látkovou výměnu a dodávají vitamíny E a C, které vážou volné radikály. Jsou tradičním diuretikem a přinášejí úlevu při revmatizmu a dně.
Množství : Stačí jíst 20dkg denně v době sezóny, dají se již koupit i mimo ni..
MERUŇKY
Účinky : Obsahují kyselinu listovou, pantotenovou a betakaroten, které brzdí procesy stárnutí a ulehčují regeneraci buněk. Zlepšují náladu a odstraňují únavu a poruchy soustředění. Podporují imunitní systém buněk a chrání je před vlivem volných radikálů. Urychlují tvorbu buněk. Pomáhají regulovat krevní tlak. Mají vysoký obsah rozpustné vlákniny. Jsou výborným zdrojem železa. Mají příznivý vliv na sliznici plic silných kuřáků.
Množství : Čerstvé, nebo sušené meruňky jezte libovolně. Pecky ale ne! Už tři plody obsahují karoteny v množství poloviční denní potřeby dospělého člověka. Hrst sušených meruněk nahradí dospělému okolo 20% denního příjmu draslíku, ženám více než 10% železa a mužům téměř 20%.
Upozornění : Meruňkové pecky obsahují hořký amygdalin a jsou jedovaté. Ani těhotné ženy by pro vysoký obsah mědi neměly konzumovat mnoho meruněk. U některých náchylných lidí mohou meruňky vyvolat průjem a při nadměrné konzumaci i celkovou slabost.
OŘECHY
Účinky : Vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem draslíku, magnezia, zinku, mědi, selenu a kyseliny folové. Uklidňují a mají pozitivní vliv na mozek. Loupané ztrácejí mnoho výživných vlastností.
POMERANČE
Účinky : Vitamíny a selen posilují obranyschopnost organizmu. Kalium a magnezium organizmus pročišťují. Jsou zdrojem vitamínu C. Mají protirakovinové účinky. Snižují hladinu cholesterolu v krvi a posilují krevní vlásečnice.
Množství : Pomeranče v jakémkoli množství podporují odolnost proti chorobám. Výzkumem se zjistilo, že lidem kteří jedli denně 100g citrusového ovoce se snížilo riziko rakoviny. Čerstvě vytlačená šťáva má vysoký obsah vitamínu C, draslíku a kyseliny listové.
ŠVESTKY
Účinky : Ideální spojení vápníku a fosforu působí blahodárně na posílení kostí a pomáhá trávení.
Sušené švestky jsou známy svým laxativním účinkem a poskytují užitečné množství vlákniny a železa.