piatok 17. februára 2017

Xiaomi Mi Band 2 - najlepší z lacných náramkov

ikona
· · 
Recenzia vodeodolného inteligentného náramku s OLED displejom, snímačom tepu srdca a dvojmesačnou výdržou batérie na jedno nabitie.
Mi Band 2 je v poradí už tretím inteligentným náramkom od Xiaomi. Najväčšou zmenou oproti predchodcom je pridanie OLED displeja. Náramok teda konečne dokáže zobraziť čas a niekoľko ďalších údajov a som zvedavý, či sa to odrazí na výdrži.

Základné parametre:
Rozmery 16 x 40 x 11 mm, hmotnosť 7 g + 12 g remienok (overené), 0,42'' OLED displej, batéria Li-Po 70 mAh, vodeodolnosť IP67, Bluetooth 4.0 BLE.

Obsah balenia:
Xiaomi Mi Band 2, gumový remienok, USB kábel s kolískou, dokumenty.

Xiaomi Mi Band 2


Na smartfónoch a tabletoch môžete všetky obrázky v článku priblížiť pomocou dvoch prstov. Na počítači môžete obrázok klikom presunúť do popredia a šípkami na klávesnici preskočiť na ďalší.


Xiaomi Mi Band 2

Na Mi Band s displejom som čakal dva roky. Modely 1 a 1S boli zaujímavé, ale neumožňovali zobraziť akúkoľvek informáciu ani čas. Tento nedostatok Mi Band 2 napráva, no možnosti zobrazenia sú limitované. Na podrobnú notifikáciu z aplikácie môžete zabudnúť (napríklad znenie e-mailu či messengerovej správy).

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Čiernobiely OLED displej zobrazí čas, dátum a aktuálny stav batérie. Nechýba ani meranie a zobrazenie aktivít, konkrétne počet krokov, prejdená vzdialenosť, spálené kalórie a tep. Mi Band 2 totiž poteší aj senzorom pre meranie pulzu, ktorý sa prvýkrát objavil v modeli 1S.

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Náramok sa skladá z dvoch častí - tela a remienka. Telo je plastové s vystupujúcou sklenenou časťou. Dva pozlátené piny určené pre nabíjanie sa nachádzajú na jednom z vrcholov. Na spodnej strane sa nachádza snímač tepu.

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

V balení nájdete remienok čiernej farby s príjemnou gumovou textúrou. Obvod remienku sa dá jednoducho nastaviť. Telo Mi Band je potrebné do náramku jemne vtlačiť. Dokúpiť si môžete aj iné farebné varianty a dostupné sú i kožené a kovové verzie. Za to Xiaomi chválim.

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Moje dojmy zo spracovania a používania Mi Band 2 sú pozitívne. Náramok je veľmi ľahký, počas dňa zabudnete, že ho máte na ruke. Odporúčam tiež siahnuť po ochrane displeja. Aby som pri používaní nepoškriabal displej, kúpil som z Aliexpress ochranné sklo. Stálo ma menej než jeden dolár.

Náramok ovládate pomocou kapacitného tlačidla pod displejom, podobne ako hodinky Razer Nabu Watch. Tento spôsob je jednoduchý a rýchly. Jedinou nevýhodou je nutnosť preklikať sa celým zoznamom, ak omylom preskočíte hodnotu, ktorú ste chceli zobraziť.

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Ak vám na pripojené zariadenie príde notifikácia, zariadenie zavibruje. Na displeji sa zobrazí ale iba jednoduchá ikona APP. Táto skromná funkcia je pre mňa najväčším sklamaním.

Na spárovanie a synchronizáciu náramka s mobilom slúži aplikácia Mi Fit. S tou sme sa už stretli pri inteligentnej váhe Mi Smart Scale. Mi Band 2 odosiela do aplikácie záznamy spánku, merania pulzu, počet krokov a vzdialenosť. Všetky tieto hodnoty sú prehľadne zaznamenané a vy si tak môžete sledovať svoju aktivitu počas dňa.

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Aplikácia vás dokáže odmeniť, ak niekoľko dní po sebe splníte stanovený ciel, napríklad 10 000 krokov. Náramok môže slúžiť aj na odomknutie vášho smartfónu alebo ako budík. Nastaviť si môžete upozornenie na nečinnosť, keď ste sa vyše hodiny nehýbali. Ak na sledovanie svojich aktivít používate Google Fit, môžete si kroky a záznamy spánku s touto aplikáciou synchronizovať.

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Počas používania Mi Band 2 bola aplikácia Mi Fit aktualizovaná a pribudlo v nej meranie behu.Táto funkcia vám zmeria priemernú rýchlosť behu, zobrazí trasu na mape a neustále meria pulz. Aplikáciu Mi Fit som chválil už pri recenzii inteligentnej váhy Xiaomi a moja spokojnosť naďalej pretrváva. Pekná grafika a prítomnosť slovenčiny ju robia veľmi príťažlivou. Len mi prekážalo, že do náramku dokáže poslať upozornenia iba z piatich aplikácií.

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

V úvode som spomenul, či bude mať prítomnosť displeja negatívny vplyv na výdrž batérie. Neviem ju porovnať s predchodcami Mi Band 1 a 1S, ale výdrž Mi Band 2 je výborná. Náramok mi ukázal 50 % batérie až po 26 dňoch používania. Mal som zapnuté notifikácie z aplikácií, sledoval som spánok aj prejdenú vzdialenosť a asi dvadsaťkrát som si odmeral tep. Pri menej náročnom používaní by sa zrejme dali prekročiť aj dva mesiace. Mi Band 2 preto za výdrž na jedno nabitie veľmi chválim. Netreba však zabúdať, že pri zapnutej aktivácii displeja pohybom ruky bude výdrž kratšia.

Výhody:
+ cena
+ kvalitné spracovanie
+ výborná výdrž batérie
+ prepojenie s aplikáciou Mi Fit
+ OLED displej
+ odolnosť voči vode s certifikáciou IP67

Nevýhody:
- chýba GPS
- pri upozornení z pripojeného zariadenia sa zobrazí iba slovo APP

Orientačná cena: 50 €
Reklama:
Záver
Xiaomi vyrobilo ďalší lákavý produkt. Nový model Mi Band 2 pokračuje tam, kde predchodcovia skončili. Nepotrebujete brať do ruky smartfón, aby ste sa pozreli, koľko krokov ste prešli alebo aký máte pulz. Za mínus pokladám správu notifikácii z pripojeného zariadenia a vysokú cenu v slovenských e-shopoch. Zo zahraničia sa dá objednať aj za necelých tridsať eur.


Zdroj: www.fony.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára