utorok 12. februára 2013

Natasha († 30) vypila 10 litrov koly denne: Prišla o zuby a napokon zomrela


Natasha († 30) vypila 10 litrov koly denne: Prišla o zuby a napokon zomrela

Dnes  18:00 - Nadmerné pitie koly bolo "podstatným faktorom", ktorý prispel k smrti matky († 30) z Nového Zélandu.
Natasha († 30) vypila 10 litrov koly denne: Prišla o zuby a napokon zomrela
Natasha vypila desať litrov koly denne, napokon zomrela.
Autor: acs
Natasha Harrisová z novozélandského mesta Invercargill zomrela pred troma rokmi na následky zastavenia srdcovej činnosti. Mladá žena denne vypila až desať litrov Coca-Coly. Do tela sa jej tak dostalo množstvo kofeínu (970 mg) dvakrát presahujúce bezpečný limit a tiež 11-násobne vyššie množstvo cukru (viac ako 1kg) než je odporúčaná dávka.
Spoločnosť Coca-Cola doteraz argumentovala, že sa nedá dokázať súvislosť medzi Harrisovej smrťou a pitím tohto nealkoholického nápoja. Koroner David Crerar však po dôkladnom vyšetrovaní dospel k záveru, že u mladej ženy sa v dôsledku konzumácie Coca-Coly vyvinula porucha srdcového rytmu. "Po zvážení všetkých dostupných dôkazov som zistil, žeak by Natasha Harrisová nebola požívala veľmi veľké množstvá Coca-Coly, nie je pravdepodobné, že by zomrela vtedy, keď zomrela a tak, ako zomrela," konštatoval Crerar vo svojej správe.
Silná závislosťHarrisová roky trpela zdravotnými ťažkosťami a podľa všetkého sa u nej vyvinula závislosť na Coca-Cole. Keď nedostala svoj obľúbený nápoj, objavovali sa u nej záchvaty trasenia a iné abstinenčné príznaky.Zvyčajne si popíjala Coca-Colu počas celého dňa s výnimkou spánku, pričom jej postupne museli vytrhať všetky zuby v dôsledku narušenia zubnej skloviny.
Koroner po zverejnení výsledkov vyšetrovania zdôraznil, že výrobca nemôže niesť zodpovednosť za zdravie zákazníkov, ktorí pijú nadmerné dávky Coca-Coly. Podľa jeho názoru by však na nápojoch mali byť jasnejšie varovania pred rizikami konzumácie veľkého množstva cukru a kofeínu.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára